Wpis z mikrobloga

ZBOŻOWE CIASTO KINDER COUNTRY

Solidaryzuję się ze zbanowanymi cumplami. Nie akceptuję wyjaśnień iż tematy zbożowe są akceptowane gdzie jednocześnie są usuwane znaleziska i banowani ludzie za wrzucenie linków o tematyce rolniczej, nie mówiąc o banowaniu za pikselozę 10x10 px.

Przepis na formę 20 cm na 20 cm.
100 g herbatników
Ganache:
200 ml śmietanki 30%
200 g czekolady deserowej/gorzkiej jeżeli ktoś jeszcze bardziej chce zredukować słodycz
Masa:
500 g mascarpone
130 ml śmietanki 30%
100 g białej czekolady
120 g dmuchanej pszenicy („Kangus”)
Na wierzch:
50 g dmuchanej pszenicy („Kangus”)

Najpierw wykonać ganache: do garnka wlać śmietankę i podgrzewać do ~90°C. Dodać pokruszoną czekoladę i mieszać do połączenia, ostudzić. Wyłożyć dno formy herbatnikami (50 g). Wylać ok. 1/3 ganache’u na herbatniki, rozprowadzić, wyłożyć resztę herbatników, odstawić w chłodne miejsce (może być nawet balkon). Roztopić białą czekoladę w kąpieli wodnej/w mikrofalówce, odłożyć do delikatnego ostygnięcia. Śmietankę 130 ml ubić na sztywno, dodając po łyżce mascarpone ciągle miksując. Wymieszać z ostudzoną białą czekoladą. Dodać do masy puszystą pszenicę, wymieszać łyżką. Wyłożyć masę na herbatniki, wyrównać, polać wierzch ganache’m, obsypać obficie pszenicą. Porządnie schłodzić, najlepiej kilka godzin.

Pokażcie swoje dania jakie przygotowaliście na ten wieczór :D i miejcie moderatorskich dzbanuszy w czterech literach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#afera #gotujzwykopem #sylwesterzwykopem #wykop #gotujzhannah
Pobierz H.....a - ZBOŻOWE CIASTO KINDER COUNTRY

Solidaryzuję się ze zbanowanymi cumplami. Ni...
źródło: comment_ScshhZHRFX8oKxFpZroz405YiviHzVSk.jpg
  • 87
@Hannahalla niestety ja tez zostałem zbanowany. Pięcioletnie konto poszło w piiii.. odwołania nie przyjmują. Mafia Biaukova ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Hannahalla: Hej. Dwukrotnie próbowałam zrobić coś podobnego ze śmietany i białej czekolady, tzn roztapiałam białą czekoladę w śmietance, chłodziłam (ok. 24h) i próbowałam ubić i za każdym razem śmietana się zwarzyła. Masz jakiś pomysł, co mogło być przyczyną? Czekoladę miałam z biedry, ale skład podobny do tego z lidla. Czy to ona mogła być problemem, czy raczej śmietanka, czy zwykły brak umiejętności?
@Nenciak: A ile miała procent? Sama kilka razy zwarzyłam śmietankę 42 i 36% więc do ubijania używam jedynie 30% - jest bezpieczniej i pewniej. Może gdy grzałaś śmietankę to zaczęła wrzeć? Do ganache śmietanka musi być bardzo gorąca ale nie może się zagotować.
@Hannahalla: Nie doprowadzałam do wrzenia. Potem po prostu nie chciało się ubić, trochę się ubijało i zaraz się zwarzyła. Powiedz tak okiem eksperta, czy te składniki typu produkt lidl marki lidl mają jakiś wpływ? Robiłam wtedy krem do babeczek na podobnej bazie, co Twoje ganache tutaj i nie wyszło :( Chciałabym też zrobić to ciasto, bo uwielbiam kinder country, ale się boję, że znowu coś nie wypali z tą śmietanką z
@Nenciak: Wpływ mogą mieć zagęstniki w śmietance (niektórzy producenci dodają!), czekolada, temperatura podczas ubijania, naczynie (lepsze jest wysokie, z mniejszym dnem).

Weź śmietankę 30 i gorzką czekoladę taką minimum 70% kakao.
@Hannahalla: Dzięki za odpowiedzi. Spróbuję z jakąś lepszą białą czekoladą, może znajdę jakąś polecaną w Internecie. I oczywiście odpowiednią śmietankę, chociaż już ostatnio się nacięłam na Mlekovicie i teraz uważam.