Wpis z mikrobloga

ZBOŻOWE CIASTO KINDER COUNTRY

Solidaryzuję się ze zbanowanymi cumplami. Nie akceptuję wyjaśnień iż tematy zbożowe są akceptowane gdzie jednocześnie są usuwane znaleziska i banowani ludzie za wrzucenie linków o tematyce rolniczej, nie mówiąc o banowaniu za pikselozę 10x10 px.

Przepis na formę 20 cm na 20 cm.
100 g herbatników
Ganache:
200 ml śmietanki 30%
200 g czekolady deserowej/gorzkiej jeżeli ktoś jeszcze bardziej chce zredukować słodycz
Masa:
500 g mascarpone
130 ml śmietanki 30%
100 g białej czekolady
120 g dmuchanej pszenicy („Kangus”)
Na wierzch:
50 g dmuchanej pszenicy („Kangus”)

Najpierw wykonać ganache: do garnka wlać śmietankę i podgrzewać do ~90°C. Dodać pokruszoną czekoladę i mieszać do połączenia, ostudzić. Wyłożyć dno formy herbatnikami (50 g). Wylać ok. 1/3 ganache’u na herbatniki, rozprowadzić, wyłożyć resztę herbatników, odstawić w chłodne miejsce (może być nawet balkon). Roztopić białą czekoladę w kąpieli wodnej/w mikrofalówce, odłożyć do delikatnego ostygnięcia. Śmietankę 130 ml ubić na sztywno, dodając po łyżce mascarpone ciągle miksując. Wymieszać z ostudzoną białą czekoladą. Dodać do masy puszystą pszenicę, wymieszać łyżką. Wyłożyć masę na herbatniki, wyrównać, polać wierzch ganache’m, obsypać obficie pszenicą. Porządnie schłodzić, najlepiej kilka godzin.

Pokażcie swoje dania jakie przygotowaliście na ten wieczór :D i miejcie moderatorskich dzbanuszy w czterech literach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#afera #gotujzwykopem #sylwesterzwykopem #wykop #gotujzhannah
H.....a - ZBOŻOWE CIASTO KINDER COUNTRY

Solidaryzuję się ze zbanowanymi cumplami. Ni...

źródło: comment_ScshhZHRFX8oKxFpZroz405YiviHzVSk.jpg

Pobierz
  • 87
Solidaryzuję się ze zbanowanymi cumplami. Nie akceptuję wyjaśnień iż tematy zbożowe są akceptowane gdzie jednocześnie są usuwane znaleziska i banowani ludzie za wrzucenie linków o tematyce rolniczej, nie mówiąc o banowaniu za pikselozę 10x10 px.


@Hannahalla: Czyli solidaryzujesz się z idiotami, którzy wiedzą dokładnie jakie konsekwencje ich czekają, a i tak to robią i cieszą jak debile za monitorem, bo hehe dodałem zboże, patrze jaki ja jestem hihi