Wpis z mikrobloga

#gravel Jako że sezon się zbliża trzeba rozejrzeć się za sprzętem, wybór padł na gravel (dotychczas jeździłem na rowerze crosowym). Wpadło mi w oko kilka modeli w moim budżecie:

- Kellys Soot 30 - bardzo poprawny, na + sztywne osie kół
- Romet Aspre - największy atut to cena
- Romet Boreas 1 - fajny napęd 1x10, na - nie wiem czy nie będzie za twardo

Jako że rower ma zostać ze mną na kilka lat, rozważam upgrade.
Co myślicie o w/w modelach ? Jakieś rady, porady ?
No i jeszcze jedno rower chcę kupić na raty, wiec musi być z Polskiej dystrybucji.
  • 11
  • Odpowiedz
@J_A_N: ja poszukuje mtb. Gravel jest spoko jako rower uniwersalny. W tamtym roku kupiłem super szosę i szukam teraz dobrego mtb. Co do gravelu posiadałem Caad x. Był super jednak brak amortyzatora robi swoje :(
  • Odpowiedz
@J_A_N: A jakie są widełki tego budżetu? I czy masz zamiar jeździć tylko po wertepach, czy również po szosie? Bo napęd 1x10 to nie styka nawet w MTB.
  • Odpowiedz
@Lipwig: Ma to być rower uniwersalny, do pośmigania po wioskach i w lekkim terenie. Bez wyścigów i zawodów.

Generalnie w każdym z modeli coś bym zmodernizował.
- Kellys Soot 30 - zmiana prawej klamki na Sora, tylna przerzutka na Alivio (z shadow) no i kaseta + łańcuch - trochę drogo może wyjść.
- Romet Boreas 1 - zmiana przerzutki na Apex 1, zmiana kasety na 10sp 11-42 (Deore), no i łańcuch - tutaj kwota bardziej przyjazna
- Romet Aspre - tutaj podobnie jak w Kellys + korba - generalnie to może się już
  • Odpowiedz
@J_A_N: Może najpierw pooceniam to, co podesłałeś

- Kellys Soot 30 - zmiana prawej klamki na Sora, tylna przerzutka na Alivio (z shadow) no i kaseta + łańcuch - trochę drogo może wyjść


Niestety tragedia na Clarisie. Upgrade wyjdzie naprawdę drogo, aczkolwiek plus za
  • Odpowiedz
Chodzi o elastyczność ?


@J_A_N: Tak. Obecnie w rowerze typowo XC mam 1x11 i czuję niedostatki w płynnej pracy przerzutki, więc 1x10 na szosę i żużel to będzie większa masakra.
  • Odpowiedz
@J_A_N mam u siebie 1x10, a dokładnie 38t i 11-34. Dla mnie bomba taki napęd, ale górek u mnie niewiele. Teraz planuje zmianę na zębatkę 40t, bo już kondycję wyrobiłem.
Sam również będę starał się kupić typowy gravel ale z Decathlon. Napęd Sora 2x9 za za mniej niż 3k. Podobno na wiosnę mają się pojawić w pl. Jak nie wypali to z planetx, jak kolega wyżej napisał, z napędem 1x11 (w
  • Odpowiedz
@Mr_Trabalski: właśnie o tym myślałem, wg mnie potencjał jest też w romecie (chodzi o napęd).
Czytałem też o nowym tribanie RC520 - martwi mnie trochę miejsce na opony, piszą max 36mm.

No i jeszcze jedno, czy da się ożenić przerzutkę MTB (np. deore) z szosowymi klamko manetkami (np. tiagra) ?
  • Odpowiedz