Wpis z mikrobloga

Drogie Murki,

Zna się ktoś na "zawodowym" handlu za pośrednictwem eBay?

Prowadzę od jakiegoś czasu niewielką, rękodzielniczą działalność gospodarczą i planuję wejść ze swoimi produktami na rynek zagraniczny, a konkretnie eBay (US i Europa). Chciałbym do tego założyć osobne konto ebayowe, które powiązałbym z PayPalem założonym na swoją firmę, który jest powiązany z firmowym kontem bankowym, tak aby nie mieszać swoich prywatnych zakupów z "zawodową sprzedażą".

Będzie to jednak naprawdę małoilościowy handel, tak max do 10 aukcji-KupTeraz naraz, po kilka sztuk każda. Nie wiem jednak którą funkcję przy zakładaniu konta wybrać - stworzyć sobie nowe Konto Prywatne na dane firmy, czy jednak Konto Firmowe? Orientuje się ktoś, czy jako prowadzący DG jestem zmuszony do wybrania Firmowego, a jesli nie, co będzie dla mnie łatwiejsze? Domyślam się, że te Firmowe przewidziane są głównie dla dużych hurtowników, więc obawiam się, że będą tam miliony zbędnych, zaśmiecających wszystko opcji. Niestety ani FAQ ani Pan Pajeet my son z CallCenter nie są w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.

#ebay #handel #handmade #pytanie
  • 2