Wpis z mikrobloga

@ScaRRyMaN: chrząkanie kierownicy, czasami drga, czasmi wyłącza mi w ogole wspomaganie, temat od roku, ale jak bylo cieplo to nie mialem tego problemu, nowa przekladania to koszt >3000 zł, 1/3 wartosci samochodu :d
@smatthy: a łożyska Macphersona nie są zatarte? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie to sam silnik można przewinąć na nowo miedzią, ciężko tylko znaleźć kogoś, kto to zrobi. Zastanów się nad używką ale przede wszystkim zorientuj się w kilku warsztatach regeneracyjnych czy i za ile zregenerują
@ScaRRyMaN: hm.... a co ma zawieszenie wspolnego z ukladem kierowniczym, że łożyska od Macphersona mają być zatarte?
no tak mi sie wydaje, ze jakby to dal nie do profesjonalnego warsztatu to byłoby taniej... będę musiał pojeździć i popytać, chociaż 1000zł na to to fanaberia, wyjmę bezpiecznik od wspomagania :D
@smatthy: no bo zatarte łożysko macphersona (to w kielichu) może stwarzać takie opory, że sterowanie wspomagania może głupieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i przede wszystkim ciężko chodzić. Powiem więcej, częściej spotykałem się z zatartymi łożyskami macphersona niż uwalonym elektrycznym wspomaganiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). 1000zł dotyczy całego modułu z silnikiem, dość specyficzna konstrukcja no i dużo świeższa od tego w c3
@ScaRRyMaN: nie no, bez przesady, lozysko nie odcina mi zasilania :D ewidentnie problem ze wspomaganiem, szkoda, ze jest to na tyle "gleboko" w samochodzie, ze sam do tego nie dojde....moze byc cos sam pokombinowal :(
lozysko nie odcina mi zasilania


@smatthy: no nie odcina. Może to robić sam opór albo #!$%@? się BSI, TTTM, generalnie polecam się upewnić co by zaoszczędzić :D. Sam chciałem wymieniać w/w i30 EPS a okazało się, że do wymiany jest tylko taki gumowy tłumik drgań wewnątrz epsu. Koszt 15zł za ori xD. Warto weryfikować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ScaRRyMaN: hm... dobrze wiedzieć przed rozmową z mechanikami/elektrykami, żeby nie dawać im diagnozy na tacy i sugerować, że to może jednak nie to i żeby sami sprawdzili ;) dzięki za pomoc