Wpis z mikrobloga

Kolorowy zmierzch na pustyni w Kalifornii. Panamint Springs, 5 listopada 2018.
Filmik jest dość duży (30 MB), trzeba chwilkę poczekać, aż się załaduje.

#namrabcontent <- zapraszam do obserwowania

#astronomia #astrofoto #kosmos #gif #timelapse #fotografia #mojezdjecie

Zapraszam też do zaglądania na mojego niedawno stworzonego Instagrama: https://www.instagram.com/bartosz.wojczynski/
Jeszcze nie ogarnąłem, jak się wrzuca filmiki, ale jestem na dobrej drodze ( ͡ ͜ʖ ͡)
namrab - Kolorowy zmierzch na pustyni w Kalifornii. Panamint Springs, 5 listopada 201...

źródło: comment_4R9PFf2w911o5kBPJr9VYpM0mFJsXAx6.jpg

Pobierz
  • 77
  • Odpowiedz
@sorek: Automatycznie, napisałem sobie programik wygładzający wartości pikseli w rawach. Działa podobnie do LRTimelapse. Więcej info tutaj i w kilku kolejnych komentarzach.
  • Odpowiedz
@namrab: świetna sprawa, szacun za ten program. Jakbyś go miał na Githubie czy coś to podeślij może Ci pomogę z interfejsem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Filmik jest dość duży (30 MB)


@namrab: Kiedy jesteś w USA, 30 MB to dużo ( )

Btw, kolory czerwonych chmur naturalne, czy podkręcałeś nasycenie?
  • Odpowiedz
@namrab: Świetna robota, na Twoim miejscu zgłosiłbym sie do Apple to może któraś z fotek składających się na tego timelapsa wyląduje jako tapeta następnego MacOS :D
  • Odpowiedz
Powiesz cos wiecej o hardware? Szklo/obiektyw/statyw, jak technicznie to fociles, w jaki sposob walic co 10 sekund fotke przez prawie 3 godziny? Jakis tryb aparatu? Dzieki, pytam z czystej ciekawosci (niekoniecznie po to zeby na koncu powiedziec "o kur%a ale to drogie wracam do krzyzowek" ;)). Efekt jest swietny i bardzo ciekawy, propsy.
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: Aparat Nikon D810A, obiektyw Samyang 24, statyw Berlebach Report 212 z zamocowaną głowicą Star Adventurer umożliwaiającą obrót aparatu z wybraną prędkością. Zdjęcia z interwałem czasowym można zaprogramować za pomocą funkcji w aparacie albo użyć zewnętrznego pilota.
  • Odpowiedz