Wpis z mikrobloga

#freelancer ma #!$%@?.
Potencjalny klient zgłasza potrzebę na mały software do aplikacji brokerskiej, coś co umiesz. Chcesz zgłosić swoją ofertę. Jest konkurencyjna z Indii. $28 USD. Ze średnią stawką godzinową tego dostawcy oprogramowania 2.6$/h.
Jest też konkurencyjna oferta z Chin za 3.3$/h
Jak konkurować z takimi? Moja oferta byłaby ponad 10x większa a i tak zarobię mniej niż w gównorobocie.
#jakzyc #programowanie #programista1k
maszfajnedonice - #freelancer ma #!$%@?. 
Potencjalny klient zgłasza potrzebę na mał...

źródło: comment_p3kXf0V86v8NoGamaIBgeDXwHAghKkqU.jpg

Pobierz
  • 13
@ArdianArdian: A czego niby przy małych aplikacjach inteligentny Chińczyk lub Hindus nie jest w stanie ogarnąć. Nie ma takich dziedzin. Oni się sypią dopiero przy większych aplikacjach. Ludzie się śmieją z Hindusów a duża część najważniejszych stanowisk w USA w IT jest nimi obsadzona. Złą renomę robi im jedynie kilkaset tysięcy samouków, którzy tak naprawdę nic nie umieją a robią w tej branży w Indiach. Reszta jest tak samo a czasem
Czyli ty mnie chcesz powiedzieć, że przy stawce $26-33/h dalej zarobisz mniej niż w jakiejś gównorobocie? A to ci interesujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aseeon_: To była ich średnia stawka godzinowa. Oni za ten projekt określili 28$. Ja szacuję, że to projekt na jakieś 40h.
Więc bym dał jakieś 400$ żeby być chociaż trochę konkurencyjny. Z tego 10% zabiera pośrednik i 20% podatki. Zostaje 280$ czyli jakieś
@masz_fajne_donice: zwracam honor bo faktycznie napisałeś oferta a nie stawka, to za $7/h to śmiech na sali i w gównorobocie faktycznie dostaniesz więcej.

Prawda jest taka, że kasa leży w tych większych projektach do których się szuka fachowców. Jakbyś przeszedł rozmowy do toptal czy crossover to byś miał w czym wybierać z dobrą stawką. Jeszcze upstack.co się można zainteresować.