Wpis z mikrobloga

Nie wiem, może jestem dziwny, ale cała sytuacja obrała już tak smutny, a zarazem żałosny obrót, że po prostu smutno się na to patrzy. Nie chce nikogo bronić, ani atakować, ale skąd w ludziach tyle nienawiściw stosunku do drugiej osoby?

@cycata_emilia_ wrzuca sobie swoje zdjęcia, na tag specjalnie do tego przeznaczony, nikomu krzywdy nie robi, a po chwili zlatują się stalkerzy i inne creepy z internetu, które za cel i punkt honoru obierają sobie "zniszczenie" takiej osoby. ( _) Bo nie oszukujmy się, nie jest normalne, że ktoś zamiast zająć się własnym życiem, to siedzi i tylko myśli jakby tu drugiemu człowiekowi życie uprzykrzyć, kogo by o takiej sytuacji poinformować... wszystkich znajomych, rodzinę, profesorów na uczelni? W imię czego? Naprawdę są ludzie z takimi zrytymi beretami, że są gotowi komuś studia popsuć, ośmieszyć wśród znajomy, tylko dlatego, że taka osoba zrobiła sobie nagie zdjęcie i wrzucił do internetu?

Nazywajcie mnie jak chcecie, białorycerz czy jak tam komu pasuje, ale to co ostatnimi czasy dzieje się na tym portalu zakrawa o pomstę do nieba.

Zachęcam do normalnej dyskusji, w cywilizowany sposób, bo nie o to w tym chodzi, żeby się wzajemnie obrażać.

#wykopgonewild
  • 124
  • Odpowiedz
  • 165
@Incarnati0n masz racje, widzialem pierwsze wrzucone zdjecia a ze mnie jakos srednio interesowalo to scrollowalem dalej. Nie rozumiem po co ludzie to robia.
Ja pomyslalem tak "jak jej to sprawia przyjemnosc to niech sie bawi".
  • Odpowiedz
@Incarnati0n: jesteś niemal od 4 lat na wykopie i dopiero to zauważyłeś? Przecież to już któryś raz taka akcja ma tu miejsce. Była jedna bardzo ładna dziewczyna, która miała identyczną sytuację tutaj z rok może dwa lata temu. Na reddit miała same pozytywne komentarze, a tutaj wyzywanie od #!$%@?, wystalkowanie i ostatecznie usunięcie konta.
Wykop to miejsce gdzie masz oddać upust swoim kompleksom i wyżyć się na kimś innym.
  • Odpowiedz
@4kroki Prawda, nie zaprzeczę, słyszałem o tamtych sprawach i są równie smutne, co ta.Jednak w tamtym okresie byłem raczej zwykłym szarakiem, co nie zagłębiał się w aferki i inne sprawy dziejące się tutaj. Dopiero teraz miałem okazję zobaczyć na własne oczy to, że wiele osób tutaj nie jest normalnych, co jest bardzo smutne.
  • Odpowiedz
@Incarnati0n: trochę tak I trochę nie. Internet praktycznie rządzi się swoimi prawami. Udostępniając tego typu rzeczy trzeba się liczyć z tym, że niekoniecznie jesteśmy anonimowi. Szczerze to nie wiem co ona sobie myślała.
  • Odpowiedz
@xkomat: Niby tak i nie, wiadomym jest, że internet nie jest anonimowy, tak nam się tylko wydaje. Jednak nawet jak ktoś odkryje tożsamość takiej osoby, to można to w jakiś cywilizowany sposób rozwiązać, nie sądzisz? Napisać na PW i podać po czym się daną osobę poznało, albo poprosić o usunięcie zdjęcia z jakąś sensowną argumentacją.
  • Odpowiedz
@Incarnati0n powiem tylko tyle ze jakis dzban stalkuje ją i wrzuca foty jej klasy, jej i nawet jakiegos profesora z ktorym niby ma zajecia i wszystkie dane są widoczne. Nie wiem czy to wszystko jest prawdziwe czy jest fejkiem ale dlaczego od 2 godzin ciagle to robi a moderacja jeszcze go nie zbanowala?
  • Odpowiedz
@Incarnati0n:

Jednak nawet jak ktoś odkryje tożsamość takiej osoby, to można to w jakiś cywilizowany sposób rozwiązać, nie sądzisz?.


No oczywiście nie pisałam, że nie. Nic nie poradzisz, że wyszło jak wyszło. Jeden zrobi tak, a drugi inaczej i oby dwoje będą myśleli, że zrobili słusznie. Pytanie brzmi: po co dawać komuś możliwość na tego typu zagrywki?
  • Odpowiedz
@KingRagnar: słyszałam o Januszpolu, tam było ośmieszanie w sieci po przez wprowadzanie w błąd i to na dużą skalę, co dało duże echo, które nie mogło obejść się bez skutków.

Tutaj mamy udostępnianie udostępnionego już wcześniej materiału, jeżeli pod jej adresem nie ma wyzwisk, innych, nieudostepnionych wcześniej danych Emili z tego profilu to wątpię, że musza cos z tym zrobić.
  • Odpowiedz