Wpis z mikrobloga

Dziadkom wysiadl hdd w netbooku, zaś skoro mój hp 6510p dostawał #!$%@? i dziadek już ślepy to postanowiłem zamienić się komputerami.
Przynajmniej mam już pod ręką system z mojego samsunga który rok temu mocno oberwał gdy szedłem przez miasto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz mam sprzęt bardziej w stylu #chromebook, ale z większym dyskiem twardym ( ͡° ͜ʖ ͡°)



#majstermajstruje #debian #linux #laptopy #netbook #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_lcT8Zip5uAmvXjVJ7eCU6Eys0MYQm3JZ.jpg
  • 21
@majsterV2: @ikp: Prawda jest taka, że po za terminalem te stare netbooki się za bardzo do niczego nie nadają współcześnie.

@majsterV2: Btw majster. Kiedyś wcisnąłeś mi kit, jakoby debian miał lepsze sterowniki dla GPU intela czy coś, co po latach przy minimalnej weryfikacji okazało się taką bzdurą, że #!$%@?. Wystarczy minimum ogarnąć czytanie ze zrozumieniem to na większości stronach w temacie jest opisane, czemu na debianach mogło działać minimalne
@Kryspin013: wiem, przy ponad 4 zakładkach procek się pocił jak głupi, ssd był blokowany czy przez szynę czy przez co - do dzisiaj nie wiem i nie chcę wiedzieć. Kumpel w pracy używa na nockach do neta (na xp) działa, ale co to za działanie. Źle wspominam te małe gówna.
@Kryspin013: przy normalnym procku i chipsecie ssd dużo daje (sama przesiadka z hdd w sensie) - przy tych małych pierdziawkach - nie daje nic ¯\_(ツ)_/¯
Ale najgorsze było nie sam fakt nie działania ssd jak powinien, tylko samo zamontowanie go w obudowie. Tyle zatrzasków co w tych gównach to chyba nie ma nigdzie. A i trza było całego rozbebeszyć.
mi takie małe gówno robi za serwer samby


@wytrzzeszcz: Napisałem. Jako terminal się sprawdza. Jako cokolwiek co ma renderowac grafikę już nie. A że pojedyncze strony współcześnie mają większe wymagania niż całe systemy operacyjne no to ¯\_(ツ)_/¯