Wpis z mikrobloga

Nie Otwieraj oczu (2018) - 5/10

Trochę z tym filmem tak jak z komentarzem z obrazka. Film jednej aktorki oraz popisy epizodyczne jej kolegów z planu. Budżet może i był nie mały no ale większa część poszła na garze aktorów a druga na pierwszy akt historii gdzie jest trochę efektownie.
Nie twierdze że film jest zły, jest zwyczajnie średni, w sumie ma spoko tempo, ciekawy motyw apokaliptyczny no i tyle, reszta to już te same oklepane wątki w filmach tego typu.
Już mnie trochę nudzą filmy postapo, które serwuje nam świat filmu ciągle te same historie jedynie co się zmienia to scenografia i przeciwnik. Co już mieliśmy hmm... zombi wolne/szybkie, zabójczy deszcz, mgłę, lód, kosmitów, owady itd. W tym roku mamy zabawę ze zmysłami najpierw kazano nam być cicho ( Ciche miejsce) a teraz mamy nie patrzeć.

Nie twierdze że te wszystkie filmy są złe bo jako patrzydła sprawdzają się dobrze. Tylko szkoda że twórcy przestali interesować się scenariuszem, historią, morałem itd. a rywalizują o to kto wymyśli oryginalniejszą apokalipsę a treść każdego filmu sprowadza się w zasadzie do wyścigu z punktu A do punktu B. Ja jako trochę starszy, zjadacz popcornu chce od kina już troszkę więcej.

#netflix #film #samdrabulok #nieotwierajoczu
Cziken1986 - Nie Otwieraj oczu (2018) - 5/10

Trochę z tym filmem tak jak z komenta...

źródło: comment_1ykqu4OP2cQok6cosxUY93wE52TYN8Te.jpg

Pobierz
  • 11
@Zmorka: Z postapo to w ogóle jest problem bo ciężko rozwinąć wątki, i potencjał w 2 godzinnym filmie, najlepiej zrobić serial. No ale te seriale jakie mamy każdy widzi np. takie Żywe trupy to były fajne do polowy. Najważniejszy jest scenariusz, reżyseria, później aktorzy, a na końcu scenografia i efekty.