Wpis z mikrobloga

Mam problem z trądzikiem od lat. Bywało lepiej, bywało, gorzej, generalnie 24lvl i problem nadal występuje, w mniejszym lub gorszym stopniu. Byłem u kilku dermatologów, nakładałem na twarz pełno maści, płynów i innych, a problem nadal występuje. Pamiętam że x lat temu kuracja epiduo, czy zastosowanie benzacne 5% na zmiany sprawiały że aż piekła skóra. Od dwóch lat mogę nakładać na twarz grube warstwy benzacne 10% czy epiduo forte i nie czuje nic. Nie pojawiają się także zaczerwienienia. Stan mojej skóry jest zdecydowanie lepszy latem, niż podczas innych pór roku. Trądzik głównie występuje w moim przypadku na twarzy i.. Na głowie we włosach, na który jedyny skuteczny lek to płyn robiony na receptę na bazie alkoholu i antybiotyku.
Moje zmiany nie kwalifikują się na izotek, nie chce się nim też już w tym wieku truć, ale przeraża mnie że nadal to występuje. Bywa okej. Bywa że jest parę mniejszych krost a to przy nosie, a to na policzku, ale bywa też tak że na czole pojawią się dwie wielkie czerwone buły, czasem na nosie, gdzie wyglądam jak bohater świątecznej bajki o reniferze, przy akompaniamencie innych, mniejszych, w różnych częściach twarzy. Od dwóch miesięcy stosuje epiduo forte. Już kiedyś ten lek stosowałam, podobno jeden z lepszych, ale w moim odczuciu mało daje. Najlepszy według mnie był benzacne, mocno wysuszał trądzik, ale też twarz. Do teraz nie wiem jak dbać o cerę, bo spotykam się że sprzecznymi opiniami. Typowe żele do mycia twarzy na trądzik są raczej wysuszajace i zluszczajce. Korzystanie z tego takze zaleciala mi dermatolog. Z drugiej strony cześć osób pisze o tym aby cerę nawilżać.
Koleżanka oststnio zdziwiła się że nie używam żadnych kremów nawilżających czy ochotnnych jak choćby nivea, ale z drugiej strony mam tłusta, potliwą, gtsdzikową cerę i słyszałem że coś fskego jest nie wskazane, ze względu na zapychanie porów.

Ma ktoś jakieś rady?

#tradzik #dermatolgia #pielegnacja
  • 11
  • Odpowiedz
  • 1
@Cteklo nie spodziewałem się że ktoś mi odpisze o tej porze tak szybko xD
Staram się pić sporo wody, a reszta raczej normalnie, nie trzymam jakiejś konkretnej, ale dobrze się odzywiam. Czekolada rzadko.
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood: Powiem Ci tak.
Typowe drogeryjne żele na trądzik mogą zawierać alkohol albo bardzo wysuszające i mocne detergenty.
Ja bym na Twoim miejscu zaczęła się bawić naturalnymi kosmetykami. Jak nie próbowałeś to polecam mocno mydło aleppo, poczytaj koniecznie. Z żeli to polecam mocno wszystkie kosmetyki tołpy, mają przyjazne składy. I błagam, nie smaruj kremem nivea.
Są apki co czytają składy, w razie czego służę pomocą. Fajne są jeszcze kosmetyki Sylveco.

Spróbuj jeszcze podkręcić dietę - probiotyki (kiszonki), siemię lnianę (złoto polskie, omega kwasy i te sprawy), różne superfoods. Dodatkowo
  • Odpowiedz
  • 0
@Cteklo no przetworzone rzeczy to unikam, bo trochę zaczynam bawić się w zdrowy tryb życia i ćwiczenie. Nabiał wyrzucić całkowicie, czy serki typu skyr lub wiejski mogą być? Jajka są ok?
Co do higieny skóry. Teraz używam Garnier na trądzik 3 w jednym, taki z peelingiem, maseczką i na codzień jako zwykły żel. Dość wysuszający, ale moją skore ciężko przesuszyć albo sparzyć. Szukać czegoś badziej naturalnego, ale z działaniem wysuszającym czy raczej nawilżającym? bo już sam nie wiem..
Poszukam mydło alllepo albo żele tołpy, pytanie tylko jaki najlepszy do tej cery.
Suplementy cynku czyli? Ogólnie myślałem o suplementacji. Kiedyś brałem normatabs przez długi czas, nie wiem w sumie czy pomagało, ale koleżanka która jest fsrmscdutką mówiła że suplementy #!$%@? dają a producenci często lecą w #!$%@? i jakoś przestałem.
  • Odpowiedz
@FrankUnderwood:
Piszesz tylko o skutkach, bez dociekania możliwych przyczyn.
Skąd pewność, że trądzik to nie jest objaw związany z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, a wyłącznie skutek problemów z gruczołami łojowymi skóry?

Raz, że objawy masz głównie na twarzy, a nie również na ramionach czy całych plecach, to na dodatek piszesz wręcz o krostach.

Byłeś kiedykolwiek u endokrynologa lub chociaż na badaniach krwi?
  • Odpowiedz
  • 0
@Dibhala poruszałem ten temat u dermatologa oststnio, , ale go zbagatelizował i stwierdził że to napewno nie w tym problem.

Badanie krwi jakoś rok temu u ogólnego, wyszło coś tam i była jescze krzywa cukrowa robiona, ale ostatecznie wszystko w normie według lekarza.
  • Odpowiedz
poruszałem ten temat u dermatologa oststnio, , ale go zbagatelizował i stwierdził że to napewno nie w tym problem.


@FrankUnderwood: jakby mnie jeszcze miało coś zdziwić nt dermatologów to dam ci znać.
Bo jak widać 2018r. mija, a ci szarlatani potrafią dalej tylko wypisywać recepty.
Lepsi są w tym wyłącznie lekarze pierwszego
  • Odpowiedz