Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki pomóżcie (,) Jak działają kursy tańca czy tam szkoły taneczne? Są jakieś semestry czy coś takiego i czy jest sens iść samemu jak nie mam partnera? O i czy ktoś zaczynał kompletnie od zera z taką niepełnosprytnością w ruchach, już nie chodzi mi o jakieś wyszukane tańce tylko jakieś podstawy bo aż mi wstyd (,)
O i jest jakaś fajna szkoła tańca w #lublin ?
#taniec #pytanie #pytaniedoeksperta #mirabelkopomusz
  • 25
  • Odpowiedz
@alex_rose_01: Różnie to bywa, zadzwon do jakiejś szkoły i podpytaj. Ja chodziłem od zera na kurs podstawowy samemu. Zapoznałem tam partnerkę i razem tańczyliśmy przez cały kurs. Dziewczyny mają łatwiej bo zawsze jest ich mniej więc nie będziesz miała problemu. A co do tańca to przecież nikt się tam nie zapisuje jak potrafi tańczyć xD
  • Odpowiedz
@alex_rose_01
- są semestry
- dużo osób chodzi tam właśnie, żeby kogoś poznać, niebieskich zwykle więcej, to różowe są deficytowe i potrzebne
- każdy zaczyna od zera, mało kto się z tym rodzi
- na początku każdy jest niepełnosprytny
- z Lublinem nie mogę Ci pomóc ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@alex_rose_01: Jeżeli chodzi o jakieś konkretne tańce, a nie weselne obroty, czy tam walce, czyli Salsa, Bachata, Kizomba, Zouk, West Coast Swing, Rock'n'Roll, Tango etc. to zwykle w szkołach tańca wygląda to tak:
Nie ma ścisłych zasad, ale panują pewne konwencje i jak szkoła jest dobra, to się ich trzyma.
P podstawowy
S średniozaawansowany
Z zaawansowany
M Masterlevel
I teraz skupimy się na początkach: Poziom P można podzielić na P0, P1,
  • Odpowiedz
@sidhellfire

Orientujesz się ile taki kurs orientacyjnie kosztuje?
Trzeba być odpowiednio ubranym (tzn w jakich butach najlepiej tańczyć)?

@alex_rose_01
Jestem młody i z Lublina jak coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie jestem gruby
I dałaś mi do myślenia tym pytaniem.
Dużo już chętnych na PW było?
  • Odpowiedz
Na początku roku akademickiego były zapisy na kurs tańca towarzyskiego w Chatce Żaka, dla studentów chyba za darmo. Poczekaj do października to może się załapiesz. Jakbyś szukała partera to się polecam( ͡º ͜ʖ͡º) Też mam dwie lewe nogi xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanDanda: w Warszawie godzina zajęć zwykle 30-40 zł, ale nigdy nie płaciłem gotówką, tylko odbijałem się multisportem. Najczęściej dopłata jest 5zł wtedy, jak szkoła prowadzi zajęcia które trwają np 75 min to 10zł, ale są takie gdzie nie trzeba w ogóle dopłacać. We Wrocławiu jak mieszkałem to nie trzeba było praktycznie nigdzie. Nie wiem jak ceny w Lublinie. Crashe już drożej mi wychodzą, bo tylko pierwszą godzinę mogę sobie "zamortyzować" kartą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanDanda: buty dla faceta byle wygodne na zmianę. Nie trzeba się wykosztowywać. Ja zacząłem od takich slip-onów za 20zł z pepco. Trochę za słabo trzymały się powierzchni parkietu i nędzną mają wentylację. Dlatego nie polecam, ale można. Zwykle trampki na start są spoko, ale zależnie od tańca można coś innego. Salsę dobrze mi się tańczyło w półbutach, podobnie Kizombę (oraz trampkach) , zouka uprawiam w new balance/nike. Urbankiz spoko tańczy się
  • Odpowiedz