Wpis z mikrobloga

ma ktoś psa rasy Jack Russell terrier i może coś powiedzieć jak te psy się sprawują?
mieałem przez 5 i pół roku owczarka,(przygarniętego) ale rak jelita i pomału myślę nad nowym psem, bo pusto w domu, a owczarka nie wiem czy chcę, a taki mały to w sumie też spoko
#psy #pies #jackrussellterrier
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nightrain: JRT spoko bo JRT czy spoko bo mały? Bo jak mały to sobie lepiej mopsa kup :P a tak na poważnie - co możesz zaoferować psu biorąc go do siebie? Jaki tryb życia prowadzisz? Czego byś od psa oczekiwał? Bo 'mały' to trochę.. mało. A w tym przypadku mały niekoniecznie znaczy spoko xD
  • Odpowiedz
@matra: nie o to chodzi, miałem owczarka, lub psa w typie owczarka, zajebisty ale wielki, no i też był problem z pogrzebem, to sobie tak myślę, że chcę jakiegoś żywego psa, nie kanapowego, tylko, mógłby być mniejszy od owczarka, a ten mi się podoba, tak od rana dzisiaj sobie czytam o psach i jack terier wydaje mi się dobrą opcją, jako piesek
  • Odpowiedz
@matra: i chodzi też o to, ża jak zachoruje czy coś to będę w stanie go autobusem przewieźć, bo auto poszło na złom, a czytam że te sobie ważą z 6-8 kilo, to spoko, ja miałem owczarka, w momencie jak go wziąłem to nie wiadomo ile miał lat (z ulicy przygarnięty) tak pani weterynarz strzeliła, że wpiszemy mu 7, dobry piesek był najlepszy ;)
  • Odpowiedz
@nightrain: no spoko, ja rozumiem, ale cały czas piszesz tylko o gabarytach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jakie potrzeby ma rasa? Pytałam - co jesteś w stanie psu zapewnić? Nie tylko Ty jako właściciel możesz czegoś oczekiwać od psa, ale też sam musisz sporo móc mu zapewnić. Każdej rasie co innego. Wybrałeś rasę wymagającą i dosyć absorbującą, więc pytam co wiesz o nich. Przeczytanie kilku artykułów to niestety nie
  • Odpowiedz
@matra: spacery to spokoby miał zapewnione i wybieganie, na razie to tak do końca nie wiem czy już chce, w środę 12 wykopałem dołek dla owczarka, i tak smutno i pusto, że żaden piesek nie chodzi, bo trzymałem go w mieszkaniu, nie żadnej budzie czy kojcu, zbiegło się to razem ze skasowaniem auta, czyli dmuchając na zimne, łatwiej przejechać do weterynarza autobusem z 6 kilogramowym, pacjentem,m niż z 36 kg
  • Odpowiedz
@mikaliq: dzięki, tak jak pisałem wyżej, może to za wcześnie, ale chciałbym psa, skumulowały się u mnie 2 rzeczy pies odszedł do krainy wiecznych łowów, a auto odeszło na złom (gość się we mnie #!$%@?ł), tak samo jak nie chcę owczarka, to nie chcę auta, myślę właśnie o jakimś takim bardziej żywym psie, czytam od rana o tych Jackach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nightrain: ja nie twierdzę że nie powinieneś sobie go sprawić :) Tylko dałam miejsce w którym jest sporo celnych uwag o tej rasie i o tym jak unikać błędów w wychowaniu JRT.
Może też zastanówsię nad piesem ze schroniska?
Nie jestem z tych ludzi co uważają że rasowy pies to fanaberia. Ale skoro masz głównie pies dla Ciebie ma być żywiołowy i nie duży to dość łatwo znaleźć coś takiego
  • Odpowiedz
@mikaliq: pies którego miałem, to był taki pies, że za mną do domu przyszedł, to był jakiś letni długi weekend, nie wiem czy ktoś go z samochodu wyrzucił czy coś, ale bardzo lubił samochody, jak coś ktoś sobie odkurzał czy sprzątał to zawsze podbiegał, tak jak mówię 5 i pół roku był ze mną, to już jest taki czas, że wiesz, że ktoś na Ciebie w domu czeka i nie
  • Odpowiedz
@nightrain: blog polecony przez @mikaliq to świetne źródło wiedzy nie tylko na temat rasy. Generalnie Jacki są średnio polecane przez miłośników rasy, głównie dlatego, że są małymi cholerami, niezbyt łatwymi do opanowania

spacery to spokoby miał zapewnione i wybieganie


@nightrain: ale to jest za mało dla większości psów, mimo że ludzie nie są w stanie tego ogarnąć. No ale skoro większość ludzi uważa, że mieszkanie w bloku
  • Odpowiedz