Wpis z mikrobloga

Cześć, Mirki!

Moja kuzynka ma taki problem, że wójt w gminie gdzie mieszka bardzo chciał postawić maszt telekomunikacyjny, ale za bardzo nikt u siebie tego nie chciał, aż zgłosiła się pato-sąsiadka mojej kuzyki i teraz ten maszt stoi 50 metrów od jej domu gdzie ma 2 małych dzieci... Może coś zrobić w tej sprawie czy jedynie przeprowadzić się, albo liczyć na to, że to jednak nie jest szkodliwe?

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 25
Żartujecie sobie czy jak? Są setki artykułów odnoszących się do badań udowadniających rakotwórczość takich obiektów, zawsze mówią one o tym, że u małych dzieci jest największe ryzyko. Nawet, jeśli stwierdzimy, że wiarygodność takich artykułów jest 20%, a szansa na zachorowanie to 5% przy dwójce dzieci daje to 2% szans na raka, a zysk jaki? Żaden, za 2% szansy na raka... Czy wy liczyć nie umiecie czy ryzyka nie szacujecie, czy sobie jaja
@NIEKONWENCJONALNA kuchenka mikrofalowa to klatka Faradaya żadne fale się nie wydostają. Argumentu z TV w ogóle nie rozumiem. Telefon, router mają jednak dużo mniejszą moc niż taki nadajnik. W internecie są badania włoskich naukowców które pokazują szkodliwość fal GSM na szczurach ale już nie pamiętam jakie tam były wnioski a nie mam czasu teraz tego szukać.
Nawet, jeśli stwierdzimy, że wiarygodność takich artykułów jest 20%, a szansa na zachorowanie to 5% przy dwójce dzieci daje to 2% szans na raka, a zysk jaki? Żaden, za 2% szansy na raka... Czy wy liczyć nie umiecie czy ryzyka nie szacujecie, czy sobie jaja ze mnie robicie?


@PawelLegowski: metodologia legitna w #!$%@? XD powinieneś zostać naukowcem
@Stragan ale szambo na tym mikroblogu... Ale spodziewałem się, chwilę patrzyłem co tam się przewija i 90% hasztag patrostreamy danielmagical... chyba poziom drastycznie spada dzięki danielowi :/ Jak ja się rejetrowałem/wchodziłem na wykop to zawsze myślałem o nim jako o portalu z ciekawostkami, informacjami. Teraz ludzie chyba wchodzą tu żeby o patostreamach pogadać... Porażka ;/
@PawelLegowski: Tak - to jest szkodliwe - jak się przytulisz do masztu na kilka godzin.

Promieniowanie telefoniczne nie jest promieniowaniem jonizującym - to jest podstawowy argument, który powinieneś wziąć pod uwagę.

Wspominasz o badaniach udowadniających szkodliwość - znajdź, i przeczytaj proszę te badania. Tak, badania, a nie artykuły rzekomo streszczające badania i wyciągające niepoprawne wnioski. Generalnie w obliczu dostępnych informacji, wygląda na to, że twierdzenie iż telefonia komórkowa powoduje raka nie
GaiusBaltar - @PawelLegowski: Tak - to jest szkodliwe - jak się przytulisz do masztu ...