Wpis z mikrobloga

@lapovsky: Jeśli dużo grasz w gierki, gdzie sporo się używa klawiatury (np. Fortnite, SC2, jakieś MMORPG) albo jeśli dużo piszesz to powinna być sytuacja podobna jak w przypadku @Turboknot, czyli już nigdy nie będziesz chciał wrócić do zwykłych gumiaków. Minus to głównie hałas i większa wrażliwość na zalania (ale nie są straszne jeśli wiesz jak postępować). Plusem jest, że jak się coś #!$%@? poza elektroniką (switch) to można je rozlutować
@lapovsky: Kupiłem mojego pierwszego mechanika 2 tygodnie temu, od SPC Gear. Jeśli dzielisz z kimś pokój to faktycznie, mechaniczna klawa może być problemem, lecz można ją bardzo łatwo w miarę wyciszyć specjalnymi gumkami, wiadomo że nie całkiem. Z kolei, jak masz oddzielny pokój to myślę że wyciszanie nie będzie potrzebne.
@lapovsky: ja osobiście bardzo polecam blue. korzysta się mega przyjemnie, klika rzeczywiście bardzo głośno więc nie da się przeoczyć, więc jeśli uważasz że mogłoby przeszkadzać innym domownikom to lepiej pomyśleć o innym kolorze. jeśli tylko z myślą o sobie to jak najbardziej bierz. w całokształcie mechaniczne > daleko nic > membrana.
@staskowsky OK bardzo dziękuję za opinie, w nowym roku chce się ostro zabrać za programowanie więc chyba warto będzie zainwestować, A jaki model posiadasz? Ja raczej będę szukał czegoś do 250 zł bo uważam że to i tak w #!$%@? dużo jak za klawiaturę xd
@lapovsky: u mnie thor300 TKL od genesis na niebieskich switchach. jeden z tańszych mechaników, a spełnia wszystkie moje wymagania - jest w miare krótki, bardzo wygodnie się z niego korzysta, posiada podświetlenie (jednokolorowe) no i przede wszystkim bardzo tani. mam go już dość długo i nie mam z nich żadnych problemów - szczerze polecam :)