Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś może z NASa D-Link DNS-320L? Wyrobi to w domu na spokojnie? Nie chcę korzystać z jakiegoś streamowania filmów czy muzyki, interesuje mnie tylko i wyłączenie backupowanie danych (najlepiej przez jakąś appkę i synchronizację folderów a nie jako zasób sieciowy) i ewentualnie skonfigurowanie go tak, żeby sobie dwa razy w miesiącu pobierał kopię plików z serwera FTP. Z tym z tego co widziałem nie będzie problemu bo ma taką funkcję bez kombinowania.
Głośne to to? Nada się do trzymania w pokoju czy zwariuję?

Wiem, że mógłbym dorzucić 1000 i kupić coś porządnego, ale to tylko do domu. W biurze mam QNAP'a.

#informatyka #nas #sieci #siecikomputerowe
  • 12
@Ratriczek: Odzywam się, dopiero wstałem jako tako :D Chyba lepiej będzie "wykład" przeprowadzić tutaj, bo @aliosza: @frytex2: @onetiger: też są chętni.

Ja ogólgnie potrzebuje: RAID 1, kopii z FTP według harmonogramu i kopii na zewnętrzny nośnik według harmonogramu jakby mi coś miało nadpisać albo zaszyfrować pliki na NASie.

Wrzucanie plików na NAS najlepiej jakby działało na podobnej zasadzie jak może działać w QNAPie (QNAP Sync, czy jakoś tak.
@ArekJ: wiem, że post z przed roku ale i tak odpiszę. używam go od 2014 roku, działa bardzo dobrze, cicho i idealnie nadaje się do zastosowania w domu jako np., backup albo serwer multimedialny.
@pablonzo: kupiłem go wtedy w końcu. Według mnie jest dość głośny i wolny jak cholera, ale to może dlatego, że w pracy używam Qnapów i Synology. Kwestia przyzwyczajenia. Jako backup się sprawdza, ale to tyle według mnie
@ArekJ: mój prawie zawsze ma 0 obrotów wentylatora, więc w ogóle go nie słyszę. tylko w lato jak jest bardzo gorąco to go trochę słychać. według mnie działa poprawnie, może interfejs www jest powolny, ale jako dyski sieciowe sprawuje się bardzo dobrze.