Wpis z mikrobloga

Za komuny było lepiej - ta fraza pada dość często z ust mojego teścia i choć w większości nie ma racji, to z jednym się trzeba zgodzić. Twierdzi i widzę, że ma rację, że w PRL ryby kosztowały połowę tego co mięso, a czasami nawet dużo mniej. Dla niego, wielkiego amatora ryb, ja zresztą też bardzo lubię, był to świetny czas. dzisiaj niestety ryba jest najczęściej ze dwa razy droższa, niż klasą porównywalne mięso zwierzęce. Tutaj na przykładzie śledzia widać, że był mega tani, obecnie kosztuje tyle co pierś z kurczaka.

Źródło: https://repozytorium.amu.edu.pl/bitstream/10593/17294/1/004%20HALINA%20SZULCE%2C%20HENRYK%20MRUK.pdf

#oswiadczenie #prl #komuna #ryby #morze #rybolostwo #statki #jedzenie
pogop - Za komuny było lepiej - ta fraza pada dość często z ust mojego teścia i choć ...

źródło: comment_NkwJbFT8pq2sKBXenP8CuDYnyLtPqprN.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@pogop morza i oceany nie były wtedy tak przełowione jak teraz i nikt tym się tak nie przejmował.
Po drugie nie było wtedy morskich stref ekonomicznych, czyli nasi rybacy mogli łowić prawie wszędzie bez dodatkowych dopłat.
  • Odpowiedz
@pogop gdzieś na Internecie można znaleźć przelicznik wartości złotego (z konkretnego roku do dzisiejszego), polecam. Sprawdź ile to w dzisiejszych... Poprzeliczałem tak parę wartości z późnych lat tuż przed denominacją i wychodzi praktycznie na to samo co dziś, tylko że ładniej wygląda jak się po prostu odetnie 4 zera...
  • Odpowiedz