Wpis z mikrobloga

Zgarnąłem kilka $ więc mogę zrobić małe #rozdajo . Wyślę dwóm pierwszym osobom po $1 które skonfigurują sobie portfel, założą kanał LN i wkleją LN invoice w formie QR. Nie wyślę starym wyjadaczom, niech spróbują nowi :)
Skąd portfel i jak skonfigurować dowiecie się z tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/36819905/jak-ustawic-sobie-dobrze-portfel-ln-instalujemy-ht/
#bitcoin #kryptowaluty #lightningnetwork
  • 34
@plaisant właśnie próbuje i mam pytanie. Czekam na otwarcie kanału w portfelu eclair ale tam chyba nie można wystawić invoice. Więc zainstalowałem Bitcoin lightning Walket i zrobiłem restore portfela. Czy będę widział tu i tu otwarte kanały? Czy muszę otwierać na nowo w bitcoin lightning wallet?
@wacky: ja niestety tego nie wiem ale może ktoś tu będzie wiedział. Wiem tylko że do otwarcia kanału w Bitcoin Lightning Wallet potrzebujesz 300 000 sat a to jest na chwile obecną $12.56. Bawiłem się wczoraj portfelem eclair na androida i też zauważyłem że jest kiepski. Chcę ten portfel jeszcze sprawdzić na win10 i będę ściągał full-node
@plaisant a orientujesz się może czy istnieje jakiś serwis który pozwala odebrać płatność z LN i przesłać na on chain? Nie chcę tutaj wykorzystać tego dla twojego dolara, tylko szukam takiego rozwiązania aby odebrać satoshi z miejsca gdzie działa tylko ln
@plaisant tylko że ja pytam w sytuacji gdzie nie mam otwartego żadnego kanału, nie wiem czy dobrze mnie zrozumiales. Taka 3 strona której wysyłasz kasę LN na podstawie invoice a ona ci przesyła btc
Wiem tylko że do otwarcia kanału w Bitcoin Lightning Wallet potrzebujesz 300 000 sat a to jest na chwile obecną $12.56


@dpc8: Po co otwierać kanał z mniejszą ilością kasy w nim? Samo otwarcie kanału kosztuje pewnie $0.10 przy low priority, ale jak już otwierać to po to, żeby dało się tego do czegoś użyć, a nie żeby zaraz zamknąć, bo za mały. :)
@wacky: masz raczję, strona nie ładuje się u mnie, szkoda, jestem pewien, że gdyby działała nie było by problemu i nie straciłbyś na przewalutowaniu jak na innych stronach.