Wpis z mikrobloga

Pełno introwertyków jest w korpo. IMO jest to według mnie jeden z najlepszych kierunków obecnie szczególnie dla osób niezdecydowanych. Po SGH/UEW/UEP masz zajebistą pracę w korpo, szansę na rozwój i naukę języków oraz jak jesteś ogarnięty szybkie awanse/prace zagranicą. Miękkie umiejętności liczą się na wyższych stanowiskach gdy odpowiadasz za ludzi. Jak jesteś na dole drabinki, nikogo to nie obchodzi czy jesteś intro-czy ekstrawertykiem. Projekt musi być zrobiony.
@Hollaholla: Starczy w większośći korpo. Na początku dostajesz jakieś 4-5k (5k BIG4), potem, po 3 latach jak ogarniesz to pewnie 7-8k, potem wchodzisz na 10k, a po 10 latach jak będziesz managerem/senior managerem to 12k+ Tylko ludzie sobie nie zdają sprawy, że w większości przypadków nie siedziesz 8h tylko czasami dłużej także nie jest tak dobrze.
@Hollaholla: Jest stres i są deadliny. Wyścigu szczurów nie ma w normalnych firmach/działach. Jest dużo pracy po prostu, atmosfera jest spoko. Dużo się dzieje, dużo szkoleń, wyjść, ludzie normalni, często bardzo ogarnięci. Jeżeli chcesz 3-4h popracować i 4h przesiedzieć na telefonie - odpuść. 5 jest po około półroku praktyk w big4. Wcześniej masz jakieś 2,5k-3,k netto na pełen etat.
@niurekord: dzieki za odpowiedzi. a co robi sie w takim korpo, na poczatku głownie klepanie tabelek w excelu? Jak dobrze trzeba ogarniac excela? A np mając zarobki 7k co się głownie robi? Wiem ze te pytania sie banalne wydaja ale jak nie pracowalem nigdy w korpo i nie mam tam znajomych to skad mam wiedziec xd
@Hollaholla jak jesteś introwertyk to dostaniesz szkołę życia. I albo się wybijesz i ogarniesz, albo załamiesz. Ale jak się załamiesz to duża szansa, że to będzie motywacja do ogarnięcia się :D