Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem nie zabijajcie za ten tag

Zostałam obdarowana wielką torba jablek, co z tym zrobić żeby się nie zmarnowało? Takie coś że zagotować to trochę z wodą, wystygnie i zamrozić da radę? Tylko do czego to potem wykorzystac? Pomozcie bo ja beztalencie kulinarne, a nie chce tego wyrzucić
  • 20
@superloginbulwo wykrój ogryzki, zblenduj wszystko ze skórką, wrzuć do jakiegoś dużego naczynia które ciężko przypalić i na kilka godzin na mały gaz aż odparuje i się zagęści. Będziesz mieć pyszny dżem lub mus, w zależności od konsystencji i czasu gotowania. Potem w słoiki i zagotować chwilę. Bez żadnego cukru, wychodzi pycha mniam ( ͡ ͜ʖ ͡) przerobiłem tak w tym roku kilkadziesiąt kilo jabłek i gruszek z
@9k49: nie śpię bo obieram jabłka xD 1/3 dopiero za mną :'( a powiedz mi, bo widzę że kolega ekspert :D jak odbiorę je dzis, wstawię do lodówki i dopiero jutro je zagotuje to oki? Bo ja je dostałam 2 dni temu ale nie miałam czasu i to jakieś z domowej hodowli są, więc też data ważności chyba krtosza xd bo nie mam czasu dzisiaj na parę godzin wstawić gara
Pobierz superloginbulwo - @9k49: nie śpię bo obieram jabłka xD 1/3 dopiero za mną :'( a powie...
źródło: comment_tdgnsYyQ0NldcjSwlt7HdvQRNfA9aOhc.jpg
@superloginbulwo nic się nie stanie, możesz zostawić tylko trochę ściemnieją. Ja robiłem też tak, że zaczynałem gotowanie wieczorem jednego dnia a kończyłem drugiego dnia po pracy a na noc do lodówki. Przydaje się pokrywką z siatki bo pryska. I uważaj na odciski na palcach ))¯_(ツ)_/¯

Ze skórką też fajnie wychodzi. Tu masz dwie wersje z tych samych jakblek, jedne robione krócej, drugie dłużej ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pobierz 9k49 - @superloginbulwo nic się nie stanie, możesz zostawić tylko trochę ściemnieją. ...
źródło: comment_hrEdQs9E4oqspQ7gXCXRpQTbmUaxEP49.jpg