Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Witam, chce sobie sprawić jakieś 125cc aby się trochę nauczyć jazdy zanim zrobię kurs i kupię coś dorosłego, ale nie o tym. Ile kosztuje strój na moto? (chce coś w stylu virago 125) co oprócz kasku i kurtki trzeba mieć? Spodnie, ochraniacze? Kompletnie się na tym nie znam, a nie mam znajomych co jezdza na moto. Czy za 1000-1500zloty dam radę wyrwać jakieś używki które sprawdza się w przyszłości gdy kupie coś z silnikiem ok 500-600 ccm w stylu chopper?

#motocykle #chopper #125cc
  • 19
co oprócz kasku i kurtki trzeba mieć? Spodnie, ochraniacze?


@dzika_kaczka_bez_dzioba: buty spodnie kurtka rękawice kask

Czy za 1000-1500zloty dam radę wyrwać jakieś używki które sprawdza się w przyszłości gdy kupie coś z silnikiem ok 500-600 ccm w stylu chopper?


Jak masz zamiar w tych ciuchach jedynie latem jeździć to bez problemu. Wystrzegaj się jak ognia tanich ciuchów które próbują być uniwersalne. Szukaj ciuchów wybitnie letnich.

Witam, chce sobie sprawić jakieś 125cc
@dzika_kaczka_bez_dzioba: a jaki rodzaj ubrania chcesz? tekstylne, skórzane, jakiś konkretny podrodzaj? Z tanich kasków to firma MT (jeden z nich ma blendę, która przydaje się, bo nie trzeba się bawić we wpychanie okularów przeciwsłonecznych itd).

Najbardziej uniwersalne jest ubranie tekstylne z wypinanymi podpinkami, bo można jeździć w największe upały (człowiek i tak będzie mokry, ale nie będzie narzekał, że nie wytrzymuje) jak i zimą przy nawet minusowych temperaturach.
Na co zwracać
KASK:
jest taka instytucja, nazywa się SHARP, bada kaski motocyklowe pod względem bezpieczeństwa. Na ich stronie możesz znaleźć metodologię testów i ich wyniki. Wpisz "sharp helmets" w google. Maksymalna ocena to 5 gwiazdek. Najtańszy kask, który uzyskał 4 gwiazdki to LS2 FF352. Na Allegro kosztuje śmieszne 170zł. Jeśli chcesz iść w taniość to nie ma lepszego wyboru, takie bezpieczeństwo zapewniają kaski za 1500zł i więcej. Sam kupiłem taki model jako zapasowy, dla
@dzika_kaczka_bez_dzioba:
Przy glebie przy 80 na drodze publicznej to często jedynie Anielski Orszak może pomóc jak w coś trafisz, a jest w co.
Co do kasku. Kup coś z blendą koniecznie, jak jedziesz pod słońce to dramat jest bez tego, LS2 w dobrych cenach są, do 300zł taki kupisz.Ww testach SHARP nawet dobrze większość wypada.
Kup używany kombinezon skórzany z ochraniaczami, za 4-5 stów wyrwiesz dosyć dobry. Mam dobry tekstylny i
@dzika_kaczka_bez_dzioba: wszystko mierzyć. Rozmiar rozmiarowi nierówny. Kaski mają różny kształt skorupy, jedna na obszerny łeb, inne na jakiś wąski, kanciaty etc więc rozmiar L dwóch kasków może w jednym przypadku uciskać głowę w którymś miejscu, a drugi kask tego samego rozmiaru (ale inny model) może pasować idealnie.

Ciuchy też mierzyć trzeba, bo zwykłe ciuchy codzienne są luźne, a motocyklowe powinny być dobrze dopasowane do ciała, teoretycznie rozmiar mniejsza, a w praktyce
@dzika_kaczka_bez_dzioba: jeśli u Ciebie sklepy z moto ciuchami są jakieś marne z ubogim wyborem i głównie z markami budżetowymi, to faktycznie lepiej przejechać się do innego miasta, do porządnego sklepu i ogarnąć ciuchy. Gdybyś pchał się w turystykę to marka HELD podobno dobra
LS2 FF352


@Donmenello: a np szybka przyciemnieniem to mozna dokupic do tego czy jak to działa? i jabkym chcial antyfoga? bo ogolnie mam nadwrażliwość na słońce i okuary z polaryzacja musza byc. Kiedyś probowałem jeździc na kolegi motocyklu i mial kask jakis dobry a parował od środka jak dzik . Bo kask może kupie szybciej niech czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzika_kaczka_bez_dzioba: Patrz na allegro, do tych LS2 jest sporo różnego rodzaju szybek, jak chcesz "antyfoga" to tylko pinlock.
Ja nie wiem co jest z tym parowaniem, w moim dziadowskim ls2ff351 paruje dopiero przy 5 stopniach taki przeciąg jest :D

Najlepiej kup nawet jakiś LS2, stówę dołożysz a masz opuszczaną blendę i żadne szybki nie są potrzebne.