Wpis z mikrobloga

#szosa #festive500 #rower

Mirki, trochę mnie #!$%@?ło, no ale jako tako wyleczyłem stawy to chce pokręcić i jak się uda dokręcić te 500km.

Co na pizgawice?

Kominiarka
Kaska czasowy z osłoną na pół mordy biorę, wiem że Velominati itd XD
Odzież termoaktywna
Nogawki/rękawki
podkoszulek
koszulka+spodenki letnie
podwójne skarpety
buty chyba nie SPD, bo w RP5 mnie wypizga
Rękawiczki długie

Zakładać na to softshell?

inb4 4*C to nie pizgawica, co pewien kolarz ze Śremu potwierdzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia: Idziesz do decathlonu, kupujesz gacie i kurtkę serii 500 (czy co to tam teraz jest), do tego koniecznie jakieś solidne ocieplacze na buty. Wywalasz ze swojego spisu rękawki, nogawki, podkoszulek, koszulkę i spodenki letnie, softshell. Odzież termo tylko na górę. Do tego zamiast kominiarki, kupujesz ocieplaną kolarską czapkę zimową, która zakrywa uszy, łączysz ją z bufem, bo ani nie jestes z AT, ani nie będzie trzaskających mrozów, by ubierać
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia: #!$%@? chcesz sie spocic.

@fixie dobrze radzi. Poza tym sam musisz znalezc swoj komfort dot ilosci warstw itp. Rekawiczki tylko dobre wez, takie zeby nie byly przewiewne - np snowboardowe i ocieplacze na buty plus gruba skarpeta lub wkladka ocieplana.
  • Odpowiedz
  • 0
@Myszoskocznia od poniedziałku do czwartku było około 4 stopnie i prawie codziennie setka mi wychodziła. Temperatura do jazdy lepsza niż latem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia: Ja zrobiłem rok temu na partyzantce i powiem, że jedyne na czym nie warto oszczędzać, to stopy i dłonie. W tym roku nie jeżdżę przez kontuzję, ale nawet jakby nie ona, to chyba bym nie kręcił. Na raz bym chciał, ale gdzie mi tam do @byczys'a. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Myszoskocznia: ja jeżdżę w swoich butach Shimano spd, ale robię to tak - na nogę zakładam dwie normalne "letnie" skarpety - najpierw taką długą, a na tę długą skarpetę krótką do kostki (ta skarpeta krótka powinna być trochę luźniejsza). Skarpety nie powinny być takie grube zimowe tylko właśnie takie cienkie "letnie". Na buty ochraniacze zimowe. Oprócz tego w butach na normalne wkładki mam jeszcze położone takie polarowe wkładki. Kupiłem je w CCC za ok 10 zł.

Przy -3, -4 stopniach jest trochę chłodno w stopy, ale wciąż jest w miarę komfortowo i można jechać. Nie zakładać grubych skarpet, bo będą uciskały i przez to zmniejszy się przepływ krwi. Tak samo nie zapinać zbyt mocno butów bo ściśniemy stopy, po prostu zapiąć normalnie. Skarpet i tak nie widać więc wybierz cokolwiek byle wygodnego :).

W spd największym problemem są stalowe bloki i od nich ciągnie zimnem. Widziałem gdzieś jeszcze zimowe wkładki do butów z taką warstwą izolującą przypominającą aluminium, pewnie te byłyby
  • Odpowiedz