Wpis z mikrobloga

Mirki litości. Zawsze mam pecha co do składania takich zabawek, ale tutaj sprawa przerasta wszystko.
PDB matek, FC najpierw omnibus F4, potem SP racing F3, ESC racestar 35A.
Leci fajnie, a raz na jakiś czas tak jakby traci silnik i zaczyna się kręcić wokół własnej osi.
Parę dni pod rząd latałem bez FPV i było świetnie - dalekie, długie loty.
Dziś chciałem sprobować fpv no i po pierwszej minucie takie coś.
Wymieniłem FC, odłączyłem vtx - to samo.
Nie wiem dlaczego blackbox nie wykrywa tego, że dron kręci się wokół własnej osi - czyżby FC?
filmik: https://youtu.be/0wltpXQMlbk
#drony #rc #modelarstwo
HamRadioOp - Mirki litości. Zawsze mam pecha co do składania takich zabawek, ale tuta...

źródło: comment_5USkTB6BRejeFGFhe9OL3ycTcaq3OkOq.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HamRadioOp: latając na angle tylko tracisz czas. Sam to przerabiałem 3 miesiące temu i też się upierałem na ANGLE. Zobacz mój ostatni wpis na #drony i obejrzyj filmiki. Nie minęło wiele czasu i nie latałem dużo. Weź dowolny symulator i spróbuj.
A teraz do rzeczy.
1. Fakt, nie ma sensu latać na acro w LOS. Ale też nie ma sensu w ogóle latać LOS skoro masz FPV ;)
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: 1.Zgubiłem kamerkę na podwórku sąsiada. Raczej jej nie będę szukał a SJ szkoda rozbić xD
2.A to nie. Ja ustawiam tak, żeby nie znosiło czyli nie jest na równo a wręcz przeciwnie.
3. Właśnie lewy jest fabrycznie na CCW. Przynajmniej tak mi się kojarzy z tych chińskich silniczków.
4.No właśnie dshot600 i 4khz to już prawie 40-50% cpu. sprawdzę na innej wersji.
5.Jakiś konkretny?
  • Odpowiedz
@HamRadioOp
1. Z LOS to chodzi o to, że normalnie na wzrok :p
2. Podłącz do kompa i ustaw na 1500
3. Sprawdź co internety o tym mówią. Ja mam oba 5" ze wszystkimi CW. Mogę sprawdzić tam gdzie mam CW+CCW ale dopiero w poniedziałek. Sprawdź w necie.
4. Jak nie dobijasz do 100% to nie ma problemu. Ale 4kHz też jest spoko, to nie jest przyczyna problemu.
5. Acro trainer
  • Odpowiedz
@HamRadioOp: silnik lapal desync i pid controler sie gubil i wpadal w spin, prawdopodobnie uzwojenie poszlo. Ja mam silniki zawsze na bananach i mi bylo latwo je poprzekladac i szybko wytropic ktory jest wadliwy.
  • Odpowiedz
@helifreak: @fotograf_warszawiak: @TechBoss-pl:
Nie pozostaje mi nic innego tylko uznać swoją porażkę i na wiosnę poskładać całość od nowa.
Jeżeli esc mogą zostać to podrzućcie jakiego FC/silniki kupić. Wszystko co do najmniejszej śrubki posprawdzam, ofocę i wrzucę na mirko przed pierwszym lotem.
Jak nabiorę wprawy to z tego co zostanie najwyżej poskładam drugiego.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: F4 omnibusa od początku miało problem z postępującym dryftem. Chyba takim samym jak pisałeś w którymś z swoich postów. Po tym jak zamówiłem dowiedziałem się jeszcze, że ma wadę stabilizatora.
F4 nie odrzucam, chętnie do niego wrócę ale innego producenta
Aktualnie... Chciałem coś sprawdzić no i nie wyszło. Jakbym nie wsadzał lutownicy gdzie trzeba to może by jeszcze działało
  • Odpowiedz
  • 0
@fotograf_warszawiak z tego wychodzi, że tak. Marzy mi się f405 mateka (ta podstawka z czujnikiem prądu i pdb).
Niby są jakieś z pl, ale albo omnibusy (fuj) albo jakieś za miliony.

Może jeszcze kupię miniosd żeby jakiś czas polatać na tym co jest, ale mam duże uprzedzenia co do tego i wolałbym osd betaflighta. Jest genialne.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: Ale używasz dokładnie tej płytki z linku? Mi się poprostu źle na to patrzy. Sekcja zasilania obok procesora.
Jeżeli masz jakąś sugestie co wsadzić to mów śmiało.
Śmieszne jest to, że taki tyro99 kosztuje 400zł a dobry FC 150-200.
  • Odpowiedz
@HamRadioOp: praktycznie w każdym quadzie mam fc z pdb. W najnowszym, który buduję też tak będzie - Kakute F7 AIO. A jeśli chodzi o ceny to mam sukcesy z najtańszym F4 z Banggooda za niecałe 100 zł. Również z zasilaniem. To wygodne bo masz wszystko w jednym miejscu, pomiar prądu itd. Taki FC jak w Tyro99 jest wart raczej koło stówki. Ale to już taka zaleta tego zestawu, że jest
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: Mógłbyś zalinkować tego F4 za stówkę?
Ten tyro79 na 4s to musi być petarda. Aż kusi, żeby nie rozbijać tego mojego 250 tylko kupić takiego średniasa do kosmicznych sztuczek. Te osd zrobie tym mini modulikiem za 40zł a na trzeciego koptera będą już fundusze.
Nie sądziłem, że tak szybko będzie mi przybywać tych koptrów.
  • Odpowiedz