Wpis z mikrobloga

Zostałem zapytany przez kuzyna jaką konsolę kupić dzieciakom, córki ~12 lat i syna ~7. Od razu pomyślałem o #switch , ale utrudnił mi zdanie mówiąc że chciałby by mogli poskakać przed kamerką. Switch więc odpada, zostają albo #ps4 albo #xboxone . Mirki, orientujecie się jak wygląda sprawa gier ruchowych i muzyczno-tanecznych na tych konsolach? Czy na PS4 wystarczy dokupić kamerkę/mikrfon by móc przyjemnie pograć w jakieś Singstary czy Let Dance?
#konsole #firstworldproblems
  • 9
@Gabishi: Nie wiem czy wiesz, ale Switch ogarnia te ruchowe gierki, np. Just Dance. Tylko w nim to nie działa na zasadzie kamerki, tylko trzymasz joycon w ręku i wykrywa jego ruchy. Ogólnie dla dzieci w takim wieku Switch będzie dużo lepszy niż konkurencyjne konsole. Dużo gier w mniejszy lub większy sposób wykorzystuje sterowanie ruchem.
@Gabishi: To jest konsola stworzona dla takiej rodzinki. Wiem co mówię, bo znajomi z dziećmi często wpadają. Właśnie dla hardcorowych graczy jest trochę posucha z tytułami. Tutaj króluje PS4. Dla rodziny z dziećmi w takim wieku tylko Switch, cała biblioteka exclusivów jest skierowana dokładnie dla nich.
czy Switch nada się dla rodzinki raczej niedzielnych graczy?


@Gabishi: to jest pytanie retoryczne ;)
żadna inna konsola nie nada się tak dobrze do tego celu jak switch ;)
@Gabishi: Radziłbym też dokupić drugi zestaw joyconów, bo bez tego tylko 2 osoby na raz będą mogły się bawić. Z gier to 100% musisz kupić Super Mario Odyssey. Gra dla dzieci i dorosłych. Tylko raczej dla 1 gracza na raz. Jest tryb na 2, ale taki na siłę dodany. Z gier wieloosobowych to Mario Kart 8 Deluxe, Super Mario Party, Overcooked. Dzieciom może się też spodobać Captain Toad albo Splatoon 2.
@Gabishi: do takich gier najlepsze jest nintendo wii. Konsola jest stara, można ją dostać za 200 zł. Jest masa akcesoriów, gry są tanie jak barszcz.
A z nowych konsol to najlepiej switch, jedyny argument przeciw to taki że ciężko kontrolować czas spędzany przez dzieci przed konsolą (bo jest to konsola przenośna)