Wpis z mikrobloga

Ej @home-pl jak mam sobie podpiąć tylko subdobenę do serwera w home.pl ? Domena kupiona u innego dostawcy. Serwery dns na zewnątrz. Dużo usług na serwerach u innych dostawców hostingów. Jedna usługa z konretnej subdomeny ma wylądować u was na nowym serwerze. Jak to skonfigurować w panelu? Przykład: mam domenę freerunner9.pl i kilka usług 111.freerunner9.pl oraz 222.freerunner9.pl na moich serwerach w jakimś tam innym hostingu. Chcę utworzyć nową usługę pod nowym adresem i jej strona www powinna być w home.pl pod adresem: 333.freerunner9.pl HELP #hosting #homepl #informatyka
  • 11
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?domena.pl$ [NC]
ReqriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/katalog/
RewriteRule ^(.*)$ /katalog/$1 [L]

coś takiego powinno działać, ogólnie jest prawie taki sam jak apaczowy, ale czasem można się #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lipathor: rzekłbym, że to najprostsze rozwiązanie o największej bezawaryjności.
A do tego działające nawet w hołm, bez żadnych akrobacji z mod_rewrite na ichniejszym cudzie techniki pt "idea web server" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

ps. rekordem A nie ryzykowałbym pod kątem konfiguracji w stylu "skonfiguruj i zapomnij" dla hostingu współdzielonego.