Wpis z mikrobloga

@Garage: ale super!

Ja to się boję takie rzeczy robić, bo się boję, że się żartuję ;) robię teraz zakwas buraczany, najpierw sama zjem trochę barszczu, i jak będę żyła, to podam gościom ;-)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@smetan1 ja zawinalem w ścierkę i włożyłem do lodówki. Moja lodówka mocno wysusza jedzenie to mysle, że jeszcze będzie w niej dojrzewać. Myślę, że że dwa tygodnie spokojnie wytrzyma. Można też spokojnie dalej podsuszać i będzie dobrze
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@isomalta a i jeszcze obtoczylem go w cukrze to co się przylepilo to się przylepilo. Nie dosypywalem reszty cukru do niego, a z tej pół szklanki cukru bardzo dużo go zostało.
  • Odpowiedz
@smetan1: @Garage: kolego, zauważ że to wisi 4 dni w temperaturze pokojowej( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest tak zasolone że i 2 miesiące pewnie by tak wisiało i nic by mu temu nie było ;) Moje suszyło się w pokoju przez 2 tygodnie i wyszło super
  • Odpowiedz
@Garage: A jak to jest z tym, że to mięso jest w sumie surowe? Wieprzowina i brak obróbki termicznej to chyba nie jest dobre połączenie, czy nie?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@r3m0 myślę że duża ilość soli robi robote i dobrze konserwuje. Już sporo zjadłem i nic mi nie jest :) Będę na pewno robił kolejne wędliny dojrzewajace
  • Odpowiedz