Wpis z mikrobloga

Cześć, w swojej przygodzie z dragon ball oglądałem tylko pierwszą serie, db Z oraz GT, nie oglądałem żadnego filmu kinowego ani innych serii więc nie mam pojęcia za co się teraz zabrać (najlepiej tak aby było chronologicznie), muszę też przyznać że słabo pamiętam wątek Trunksa z db Z i jego podróżami w czasie. Jeśli mógłbym prosić o jakąś podpowiedź od czego zacząć i gdyby ktoś może podał jakąś stronkę z objaśnieniem fabuły na temat Trunksa (sam nie potrafiłem nic znaleźć) to byłbym bardzo wdzięczny.
#dragonball
  • 8
  • Odpowiedz
@N7_Tiki: Saga Goku Blacka to 4 z 5 sag w DBS.
Dwie pierwsze sagi to powtórki filmów DBZ 14 i 15, więc możesz je obejrzeć, a potem oglądać DBS od sagi turnieju z 6 wszechświatem lub olać filmy i oglądać DBS od początku. Jest jeszcze opcja czytania mangi, która (moim zdaniem) jest o niebo lepsza od anime (ciekawsze rozwiązania i brak fillerów, które w przypadku DBS były w większości porażająco słabe).
  • Odpowiedz
@ladykagami: Czyli rozumiem że pierwsze dwie sagi DBS to filmy 14 i 15 w wersji odcinkowej a DBS to bezpośredia kontynuacja DBZ. Jest jeszcze coś o czym powinienem wiedzieć? Bo słyszałem (nie wiem czy słusznie czy nie) że saga black goku jest po wydarzeniach z GT a przecież DBS olewa GT.
  • Odpowiedz
@N7_Tiki: Całe DBS dzieje się w 10-letniej przerwie po pokonaniu Buu, ale przed końcem DBZ czyli turnieju gdzie Goku poznał Uuba.
GT działo się 5 lat po zakończeniu DBZ czyli jakieś ~10 lat po DBS (chociaż wciąż obie serie się w sporym stopniu wykluczają). Tutaj masz oficjalne daty wydarzeń:
774 - pokonanie Buu
778 - początek DBS
780 - koniec DBS
784 - koniec DBZ
789 - początek GT
  • Odpowiedz
@N7_Tiki: Po kolei, chronologicznie:
DBZ Special 1: Bardock - The Father of Goku
DBZ OVA 3: Episode of Bardock
Dragon Ball (czyli podstawowa saga z małym Goku)
DBZ Movie 1: Dead Zone
DBZ (od początku do pokonania Vegety i jego ucieczki z Ziemi)
DBZ Movie 2: The World's Strongest
DBZ Movie 3: The Tree of Might
DBZ Movie 4: Lord Slug
DBZ (od Namek do zabicia Friezy i Colda przez Trunksa)
  • Odpowiedz