Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #remont #pytaniedoeksperta #pytanie
Siedzę już dłuższy czas myśląc nad mieszkaniem, mam wybrane 71m za 315000 w okolicach Łodzi i już byłbym zdecydowany gdyby dzisiaj kumpel mi nie powiedział, że robię błąd.
Zawiózł mnie na osiedle domków jednorodzinnych, pokazał jeden domek za 310000 (110m), pokazał parę innych i wszystko to w granicach 300-400 tysięcy.
W sumie to fajnie by było mieć swój własny dom, nie spodziewałem się, że za tyle można coś wybudować.
Zamiast dawać wkład własny na mieszkanie 50k, wolałbym dozbierać 20-30 na działkę budowlaną, która by była wkładem wlasnym i po prostu zacząć budować dom.
Czy ktoś miał podobne rozważania?
Oczywiście nie dyskutuje tutaj na razie o technologii budowy domu, o ogrzewaniu i całej reszcie bo dzisiaj od tych informacji myślałem, że mi mózg eksploduje.
Spodobały mi się domy szkieletowe wykonane ze stali, byłem dzisiaj w jednym, który ma ponad 10 lat, naprawdę elegancki.
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Teoriawojny: mieszkanie w bloku może się wydawać spoko na krótszą metę, ale na swoim to na swoim, robisz co chcesz, nikt ci słowa nie powie. A co do domów - fajne są też domy z drewna - jak w Skandynawii. Proste w budowie i bardzo energooszczędne.
  • Odpowiedz
@Teoriawojny: poza ceną zakupu albo budowy jest jeszcze sporo innych kwestii do przemyślenia. Czy lubisz i masz czas, żeby zająć się domem i działką? To się tylko tak wydaje, że jak się wprowadzisz do domu, to będzie sielanka i relaks u siebie. Czy będzie Cię stać na jego ogrzewanie? Czy godzisz się na większy stres (i nieplanowane wydatki) związany z samodzielną odpowiedzialnością za wszystkie nieprzewidziane sytuacje typu zatkana kanalizacja, przeciekający dach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Teoriawojny: polukaj sobie na domza150tysiecy.pl
Myślę, że przy niedrogiej działce na gotowo w 350k byś się mógł zmieścić w tym projekcie.
  • Odpowiedz
@Teoriawojny jeden temat zanim kupisz działkę, która ma być wkładem idź do doradcy kredytowego, lepiej od razu brać na całość inwestycji, chyba że masz w planie budować za kilka lat. Znam sytuację że koleś ma rok przestoju bo tak zrobił A bank nie chce gadać póki nie ma wpisu hipoteki i innych rzeczy, a w Krakowie wpis hipoteki rok.
Odpowiadając na pytanie idź w dom, najlepiej typu stodoła parter - strop drewniany,
  • Odpowiedz