Wpis z mikrobloga

Sprawa wygląda następująco jestem w trakcie kupowania mieszkania od pewnej Pani mieszkanie jest na chwilę obecną spółdzielcze, ona ma je wykupić tzn już jest wszystko w trakcie, z racji tego że mieszkanie nie było jeszcze jej wlasnoscia spozadziliscmy u notariusza przedwczesna umowę i ja uiscilem tej Pani 30% ceny tego mieszkania w formie zadatku, a resztę mam zapłacić jak już mieszkanie bd jej wlasnoscia i bd wypis z księgi wieczystej i wgl, wszystko było by ok gdby nie fakt że po miesiącu od dania tego zadatku dowiedziałem się że czynsz za te mieszkanie jest wyższy niż zapewniała mnie ta Pani( ja niestety niepofatygowalem się do w spółdzielni i się nie dopytalem) Pani mnie zapewniała że czynsz wynosi X zł a niestety jest droższy, i moje pytanie jest teraz następujące czy ja mogę wystąpić teraz o zwrot zadadku bez jego utracenia z racji tego że zostałem na samym początku oszukany co do wysokości czynszu? #prawo #pomocprawna #prawnik #mieszkanie
  • 8
@rusekx: Słowo za słowo, ciężko będzie wygrać. Twoje lenistwo doprowadziło do takiej sytuacji. Przed przesłaniem jakichkolwiek pieniędzy powinieneś sprawdzić w każdym urzędzie, spółdzielni itd jakie są opłaty, czy mieszkanie nie jest zadłużone. Gdyby nie to nie byłoby tego wpisu. Pozdro i liczę, że uda Ci się załatwić sprawę.
@grz: może nie lenistwo a raczej brak czasu, przyjechałem z zagranicy na szybko to było załatwianie wszystko, mam dwóch świadków jak mówiła o tym czynsie plus wiadomości od niej
czynsz za te mieszkanie jest wyższy niż zapewniała mnie ta Pani


@rusekx: o ile wyższy? Obiecała ci tę kwotę na jakiejkolwiek umowie czy tylko ustnie?
Moim zdaniem problem jest wydumany. Różnie to jest zorganizowane w różnych spółdzielniach, ale większość ustala wysokość czynszu na podstawie zużycia z poprzedniego okresu, więc czynsz mógł się zmienić nawet pomiędzy momentem gdy ci powiedziała ile a momentem kiedy sprawdziłeś. Pamiętaj że czynsz to nie jest jakaś
@animuss: Powiedziała mi że czynsz z zaliczka i na ciepła zimna wodę plus zaliczka na ogrzewanie w tym kablówka i internet wynosi 416 zł później place tylko osobno prąd a co się okazało czynsz z tymi zaliczka i na wodę ogrzewanie kablówka i internetem na jedną osobę wynosi około 600 zł mówiła mi to ustnie mam też to w wiadomości od niej na messenger
@rusekx kablówka i net wliczone w czynsz?nigdy nie widziałem takiego dziwactwa. Wspomniane zaliczki płatne są w zależności od zużycia i pewnie będą inne dla ciebie niż dla niej. 600 zł na jedną osobę to pomyłka, lepiej sam się dowiedz w spółdzielni