Wpis z mikrobloga

@witek84: Ja używam kubka, ale temat powtarza się na forum wspinanie.pl i widziałem już kilka postów na "umawianie na wspinanie" na fb, poszukaj. Ze słyszenia wiem, że opinie ma dobre, zależy kto czego potrzebuje.
  • Odpowiedz
Spoko opcja jeżeli dla początkujących, ruchy takie same jak przy użyciu kubka, więc jeśli dobrze asekurujesz, to nie będziesz miał żadnego problemu z nauką. Do wędkowania click-up jest super, do prowadzenia już niekoniecznie, na linach ~10mm nie jest aż tak płynnie.

Szczerze mowiąc gri-gri lepsze, chyba że chcesz przy okazji uczyć kogoś/siebie aseruacji w stylu kubka, wtedy wybrałbym click-upa
  • Odpowiedz
dzięki za info, mam kubek oraz smarta mamuta (kupa straszna nie polecam). Generalnie wspinam się na drogach 7b/7b+ a przyrząd potrzebny mi dla żony co by przy patentowaniu nie musiała się męczyć. Co do gri to jakoś nie przepadam za nim.
  • Odpowiedz
@witek84: Ja używałem, i plusa i zwykłego.
Na plusie łatwiej się opuszcza, aczkolwiek udało mi się niechcący zablokować linę przy podawaniu, co od wielu miesięcy nie przytrafiło mi się na zwykłym clickupie. Nie wiem czy to kwestia mojego dyletanctwa, czy faktycznie coś tam zmienili. Na pewno w plusie masz większy zakres obsługiwanych lin, co jest bardzo spoko.
Ogólnie nie różni się on przesadnie od poprzedniej wersji, która była super, więc
  • Odpowiedz