Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
@notoelo: przecież poród fizjologiczny/"naturalny" nie wyklucza znieczulenia. Ba, powinno być ono oferowane każdej rodzącej nie posiadającej przeciwskazań i chcącej je otrzymać.
Jak wykluczasz nacięcie krocza to zostaje ci tylko cięcie cesarskie, które wiąże się z nacięciem skóry, rozrywaniem powłok i rozcięciem macicy i z dłuższą rekonwalescencją niż poród fizjologiczny.
  • Odpowiedz
@kakkerlak: właściwie i tak źle i tak nie dobrze, przypomina mi to czemu ja nie mam dzieci. Podziwiam każdą kobietę, która świadomie decyduje się na macierzyństwo :).
  • Odpowiedz
@notoelo miałam znieczulenie i tak boli. Musisz czuć, żeby czuć skurcze i wiedzieć kiedy przeć. Po cesarce dłużej dochodzisz do siebie.
Rozumiem kobitki, które się decydują na cesarkę, mimo iż nie ma przeciwwskazań, żeby rodzić naturalnie. Jednak naturalnie, to naturalnie.
  • Odpowiedz
@Madlajn powodzenia! Położna jest najważniejsza, słuchaj jej i będzie dobrze :) oksy to masakra kiedy trzeba leżeć ale oby przynajmniej szybciej poszło! Trzymam kciuki

@bocznica czemu się tak tego czepiasz? Powszechnie mówi się, że leży się 'pod kroplowką' a dokładnie tak oksytocyna jest podawana. Myślę, że to naturalny skrót myślowy.
  • Odpowiedz
imię czego można decydować się na naturalny poród


@notoelo: W imię lepszej nabytej przez dziecko ochrony aniżeli jej brakiem przez cesarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WuDwaKa słyszałam o tym, zdania były podzielone albo ja trafiłam na słabe źródło. Możesz podrzucić link do badań lub wiarygodnego artykułu?
Po za tym co się wszyscy uwzięli na tą cesarkę, są inne opcje wsparcia naturalnego porodu który jest bardzo ciężkim przeżyciem. Zęby madrosci też bez znieczulenia rwiecie?
  • Odpowiedz
@notoelo Ala jaka inna opcja? Albo naturalnie, albo cesarka. Nie mogą przecież kompletnie znieczulić i wyciągnąć przez krocze. Mogą trochę zniwelowac ból. Baseny, piłki itp, to tylko trochę pomaga. I nie przesadzajmy, to nie jest bardzo ciężkie przeżycie (no chyba, że mówimy o większych komplikacjach). To jest po prostu duże przeżycie.
  • Odpowiedz