Wpis z mikrobloga

Mirki mam dylemat. Co będzie lepsze: lepszy silnik (150hp) i manual, czy słabszy (115hp), ale z dsg? Seat Arona. Jestem zdecydowany na model, ale nie umiem wybrać silnika... Jeździłem Ibizą z dsg, i auto o dziwo jedzie heh. Arona jest jednak cięższa o 130kg.
Szczerze powiem liczyłem, że te 1.0TSI to będzie muł i wybiorę mocniejszy motor, ale się pozytywnie zaskoczyłem tym silnikiem. Zawsze chciałem automat, ale trochę się boje, że ten silnik z kosiarki jednak będzie za słaby... 150hp nie ma niestety z dsg, a w manual'u auto jedzie super. Czuć zapas mocy.
#samochody #motoryzacja #seat #arona #problemypierwszegoswiata
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@slusar_o2: jak zawsze chciałeś automat, to bierz automat ( ͡ ͜ʖ ͡) silnik to nie wszystko, bierz to w czym czujesz się lepiej i czym lepiej Ci się jeździ jak do wyboru masz pomiędzy dwoma tylko.

Chyba że dobrze rozumiem, że testowa tylko w manualu?
@retardo: Niestety tak. Mają Arone 1.5 w manualu, oraz Ibize 1.0 z dsg (ten sam silnik co w Aronie - tylko Ibiza lżejsza)
@hubelot: nawet ze słabszym motorem? Teraz mam civica 1.8 wolnossącego. Przy tych malutkich turbo to wydaje się on słabiutki, a ma 140hp. Ale ta technika ciśnie do przodu.
@PanKracy582: nie wiem jak teraz jest bo superb wypadł z mojego kręgu zainteresowań już jakiś czas temu, ale pamiętam dyskusje o tym gdy model wchodził. To samo było bodajże przy 1.8 TSI - DSG miało 70 Nm mniej - może zmienili wersję DSG i wyeliminowali problem?
@Space-Cadet: Właśnie nic nie ma na rynku ciekawe. Francuza nie chcę za bardzo, mazdy rdzewieją, honda HRV i Toyota CHR brzydkie, Mitsubishi ASX przestarzałe (skrzynie 5biegów! - masochizm), Subaru XV trochę ciężkie jak na 1.6 114hp. Kona wygląda jak Hotweel's, Stonic mi też nie leży, Opel to opel, a ford to jego brat :) No nie ma nic sensownego. Zostaje grupa VAG. Karoq jest już duży, Tiguan drogi i wielki, a
@2ndEarlOfRochester: Ja wybrałem wersje fr, full opcje bez: cyfrowego kokpitu, pakietu z przyciemnianymi szybami, i kamery cofania (tylko czujniki wziąłem). O i nie mam tego smiesznego beats audio :) Rabatu dostałem 7%, kupowałem pod koniec grudnia i odbior mam w kwietniu ehh