Wpis z mikrobloga

Mireczki jak to jest z dowodami? Mój stracił ważność... w sierpniu XD Jak wejdę do UM by zrobić wniosek o nowy z powodu starości poprzedniego dowodu :D To zostanę zatrzymany czy wtf? xD #prawo #dowodosobisty
  • 13
  • Odpowiedz
@m1a1: No muszę mieć, jak każdy obywatel RP( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć nie ukrywam, że wolałbym amerykański............ ale cóż poradzić XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@DWMT: to czekaj jeszcze dłużej z wymianą...

"Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności i dowodach osobistych za brak ważnego dowodu grozi grzywna, która może wynieść nawet 5 tys. zł."

Złóż wniosek, można to zrobić w dowolnym urzędzie gminy na terenie całego kraju.

Dostaniesz pokwitowanie, które możesz w razie kontroli pokazać policji czy innym uprawnionym służbom.
  • Odpowiedz
@soltysek: Złożyłem wniosek przez internety XD ale i tak mam jakieś dziwne przeczucie, że zadzwonią "zapraszamy do urzędu" a tu obstawa policji i do aresztu XDDDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DWMT: bez przesady, musieliby zamknąć pewnie kilka milionów ludzi xD W pierwszym tylko kwartale 2018r ważność straciło ponad 1 mln dowodów - tak się akurat złożyło że przeterminowały się dowody ludzi którzy w zmieniali dowody w formie książeczki na "plastik" w 2007r. (a był to ostateczny termin wtedy)

Z tymi dowodami jest tak że może Ci być bardzo długo niepotrzebny a potem problem bo trzeba coś dowodem potwierdzić a na nowy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DWMT: a jak to się składa? Trzeba jakieś konto mieć czy coś?

Jeżeli tak, to powinna być jakaś zakładka "złożone wnioski" a tam możliwość wydrukowania potwierdzenia
  • Odpowiedz
@soltysek: Dziękuję za informację. "Profil Zaufany". Założysz chyba bezpośrednio przez obywatel.gov.pl. Ja założyłem przez bank i wszystko ładnie hula, nie potrzebuję podpisu cyfrowego :). Zaraz właśnie zerknę czy jest możliwość wydruku, dzięki! :)
  • Odpowiedz