Wpis z mikrobloga

Wstałem rano po nocnej pracy, chciałem odpowiedzieć na znalezisko o w miarę świeżym kanale popularno naukowym "Czytam Naturę" ale... no rozpisałem się, poświęciłem 20 min i "treść za długa".

Wyszedł mi długi wpis zamiast komentarza więc proszę. Wpis nt. kanałów popularnonaukowych/naukowych na YT które subskrybuję. Może komuś się przyda.

(...) Fajnie, że jest następny kanał naukowy który można sobie z czystym sercem zasubskrybować i zobaczyć co oferują. Kurcze jest tego coraz więcej i to naprawdę dobrze - każdy przyjmuje wiedzę w inny sposób i lubi coś innego.
Mi np. bardzo odpowiada forma Naukowego Bełkotu - generalnie dany temat szczegółowo omówiony i nie muszę się martwić o rzetelność przedstawianych informacji, zwyczajnie Dawidowi ufam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Emce mi nie podchodzi za bardzo więc nie oglądam - nie ta forma, zresztą zbyt krótkie i... hmm błahe? Nie chce jej obrażać, po prostu ma innych odbiorców najwyraźniej.

7 metrów pod ziemią porzuciłem po serii porażek jeśli chodzi o wywiady - generalnie nie podoba mi się ich podejście do wywiadów, jak dla mnie robią to co robią, żeby tylko nabić wyświetleń, a nie żeby pokazać dany problem/ problem danej osoby. Prowadzącego lubiłem na początku, teraz mam go dość.

Aspekty sprawdzam i wchodzą z nową serią cotygodniowych newsów, może nie naukowo, ale na bierząco - zobaczymy co będzie.

Astronarium polecam - ma raczej cięższą formę telewizyjną, programu lat 2000-2005 których w telewizji było pełno, tylko, że z najnowszymi osiągnięciami jeśli chodzi o Polskę - bo kanał nastawiony na wszystko co astronomicznie polskie, co może po czasie irytować - ale generalnie nt. astronomii można się dużo dowiedzieć. Ba można się przekonać, że Polacy naprawdę dają sobie radę na tym polu.

Big Think kanał ciekawy, anglojęzyczny i generalizując popularnonaukowy, ale dla mnie trochę ironią jest, że kanał który chce propagować naukę robi krótkie filmiki które nie wyczerpują tematów, tak więc oglądam raczej wyrywkowo, tematy które prawdziwie mnie mogą zaciekawić.

Kanał Ciekawehistorie - prowadzący świetny. Średnio lubię naukę, ale tutaj potrafi opowiedzieć historię w taki sposób, że zwyczajnie dobrze się tego słucha, polecam do sprawdzenia.

Doświadczalski.pl Dopiero zasubskrybowałem więc ciężko mi się wypowiadać. Początkujący youtuber, ale widać że gość ma doświadczenie w tym co robi - może kogoś skusi.

Imponderabilia to nie nauka, tylko długie długie wywiady, ale Paciorek sobie radzi w tym aspekcie, dosyć często ma kogoś u siebie kto jest na tyle ciekawy, że warto posłuchać co ma do powiedzenia :)

Kasia Gandor - jej forma pomimo tego, że jest krótka też mi odpowiada. Jest merytorycznie, widać że lubi to co robi i robi to ładnie. Mogłaby wypuszczać częściej materiały, ale tutaj nie można mieć pretensji do niej z racji raczej początku i małych możliwości (chyba wszystko przygotowuje sama razem z montażem i nagrywaniem, więc i tak gigantyczny szacunek)

Chyba jeden z największych kanałów naukowych na YT czyli
KURZGESAGT
Robią niesamowitą robotę - świetny styl animacji, dobre rozeznanie w temacie, fajny wydźwięk całego kanału i ciekawie poruszane kwestie. Do tego napisy po polsku co jest dodatkowym plusem. Jeśli ktoś nie widział, to mu zazdroszczę, ma masę filmików do przerobienia a prawie wszystkie są miodne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Motherboard generalizując kanał popularnonaukowy - robią filmiki autentycznie o wszystkim, więc spotka się tam elektronikę, naturę, psychologię, gry. Nie śledzę każdego filmiku, ale wiele z dotychczasowych mi się podobały.

Nauka to lubię Pomimo dobrego podejścia do tematu popularnonaukowego jakoś jego kanał mi nie wchodzi - nie wiem czemu, serio. Bo w teorii wszystko jest tak jak być powinno, a jednak nie oglądam większości jego filmów.

Najprościej Mówiąc myślałem że będę oglądać, ale wydają nieregularnie i forma też nie jest napewno dla każdego. Ale szanuję ich pracę i generalnie czekam w jaki sposób będą rozwijać swój kanał bo życzę chłopakom jak najlepiej.

Pod Mikroskopem dopiero niedawno zasubskrybowałem więc ciężko mi się wypowiedzieć - generalnie kanał raczej dietetyczny, ale pod kątem naukowym.

Polskie drogi Mówcie co chcecie, ale to jest kanał edukacyjny. Może nie naukowy, choć jak ktoś bada zachowanie ludzi - może być ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja tam polecam, nikomu nie zaszkodzi kto kieruje, ja osobiście bardzo lubię sobie puścić najnowszy filmik, poświęcić na to te 8 minut życia i zobaczyć jakie błędy robią ludzie i na co zwracać uwagę na drogach. Serio potrafi otworzyć oczy gdy ma się odpowiednie nastawienie.

SciFan Bo gościu pomimo tego, że strasznie wykręcony, to ja go niesamowicie szanuję, w szczególności za NietuzinkowyBlokNaukowy którego już nie prowadzi, a był prześwietny :(
Tak czy tak prowadzi swój kanał ze swoją specyfiką którą można albo kochać albo nie nawidzić, ja oglądam każdy jego film. No i tak samo jak w przypadku Dawida Myśliwca, tak tutaj też nigdy się nie martwię jeśli chodzi o jakoś i rzetelność informacji :)

Skazany na film to ponownie nie jest kanał naukowy, ale sposób w jaki autor tego kanału rozbiera filmy jest dla mnie... No mistrzowski. Lubię gościa, widać jak wielkim jest pasjonatem filmu, bardzo często robi nawiązania do książek nt. filmów i scenariuszy, cóż, zwyczajnie polecam jeśli ktoś lubi filmy. A kto nie lubi xD

TED którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Problemem jest niewątpliwie mnogość filmów które dodają i czasem ten problem z wybraniem tego filmu który by nam odpowiadał. Ale czasem warto coś od nich obejrzeć na chybił trafił - może akurat zobaczymy człowieka który zmieni naszą perspektywę?

No i z komentarza wyszło praktycznie wpis na mikrobloga, ale w sam raz mogłem się rozruszać po nocnej pracy : D

A "Czytamy naturę" subuję i będę obserwować - życzę jak najlepiej :)

#dziendobry #youtube #nauka #naukatolubie #naukowybelkot #naukawtymtygodniu i #astronomiaodkuchni bo jednak jest trochę o astronomii, mam nadzieję, że się nie obrazicie za użycie tagu.

Miłego Miruny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bkwas - Wstałem rano po nocnej pracy, chciałem odpowiedzieć na znalezisko o w miarę ś...

źródło: comment_vUWHLOXUzTT22CjdewSzqn91aQ40rdze.jpg

Pobierz
  • 7
@Zamaskowany_Kotek: leży :(

Ale strona to najmniejszy problem - tak naprawdę wszystko jest mniej więcej gotowe jeśli chodzi o stronę, nie mam kasy fiskalnej. Kupiłem i po jednym dniu padła płyta główna, oddałem, ale mam problem z człowiekiem od którego kupowałem, dalej nie dostałem zwrotu pieniędzy kurcza jego mać. I nie stać mnie by kupić następną, bo dramat finansowy który nadrabiam pracą nockami - w tym tygodniu w teorii wszystko powinno