Wpis z mikrobloga

40/100 W przypadku kotów kary nie działają wcale, za to nagrodą można osiągnąć wiele, przy czym nagrodą może być zarówno przysmak, jak i sesja zabawy z opiekunem. Kot na ogół nie potrafi połączyć kary z tym, za co została wymierzona. Dla jednego kota może to oznaczać atak bez żadnej konkretnej przyczyny, dla innego zaproszenie do zabawy. Konsekwencją takiego naszego zachowania może być unikanie przez kota naszej osoby lub nieustające ataki. Dzieje się tak, gdyż jedyną rzeczą jaka kojarzy się kotu z karą, jesteśmy właśnie my.

Dopuszczalną formą karania jest używanie spryskiwacza do kwiatów (wystarczy psiknąć na kota dokładnie w momencie, gdy robi coś, czego nie chcemy, by robił), aby było to skuteczne działanie, należy tak postępować konsekwentnie, zawsze gdy dane zachowanie się powtórzy .Albo zachowanie podpatrzone u kotów – gdy kot zapędzi się w zabawie i za mocno nas ugryzie, syknąć niczym kot, powinno zadziałać.

Koty mają bardzo rozbudowane życie emocjonalne. Mogą doświadczać wielu emocji bliskich ludzkim, choć nie rozróżniają dobra i zła, nie potrafią być złośliwe czy zawistne. Mogą za to przeżywać żałobę, a nawet zapadać na depresję. U kotów stwierdzono istnieje takich chorób jak nerwice natręctw i fobie.


#100kocichciekawostek #koty #ciekawostki #zwierzaczki
sinusik - 40/100 W przypadku kotów kary nie działają wcale, za to nagrodą można osiąg...

źródło: comment_WJef7gNt11sP8dlBWpHaCFMJbVtpgnG1.jpg

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
aby było to skuteczne działanie, należy tak postępować konsekwentnie, zawsze gdy dane zachowanie się powtórzy


@sinusik: będzie skutkować jedynie tym, że kot będzie to robił, gdy będzie myślał, że go nie widzimy xd
  • Odpowiedz
@sinusik oczywiscie, ze potrafią być zlosliwe i zaplanowac zemste. kto ma kota ten wie. jak im dokuczysz i chca cie ugryzc to zrobia to choćby pozniej jak nie zdaza od razu i dopną swego.
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: @Precypitat: @twistedgin: @bratbarabasza: @Asteroida: Miałem kilka kotów w swoim życiu :) Złośliwość, zazdrość, nienawiść, zawód, nieśmiałość, poczucie winy – te typowo ludzkie cechy często przypisujemy także kotom. Co nie znaczy, że słusznie. Zwierzęta przeżywają mniej abstrakcyjnie – kochają, cieszą się, tęsknią, smucą, boją się. Może i mają coś w rodzaju uczuć podobnych do złośliwości, ale wciąż nie jest to potwierdzone naukowo.
  • Odpowiedz
@sinusik mysle jednak, ze zlosliwosc nie jest typowo ludzka. koty i psy potrafią byc złośliwe. pytanie na ile to dla nich zabawa a na ile celowe dzialanie. ogolnie koty to wspaniale istoty i jak sie je dobrze traktuje to na pewno odpłaca sie kocia miloscia.
  • Odpowiedz
@sinusik: Koty nie potrafią być złośliwe. XDDDDDDDDDDDDDDDDD
Dlatego naszczał mi do łóżka za to, że niechcący mu nadepnąłem na łapę.
Dlatego naszczał mi do butów za to, że zabrałem mu jedzenie, ktorego jesc nie powinien, bo by sie rozchorowal
  • Odpowiedz
@sinusik jestem wielkim przeciwnikiem kotów. Od 6 tygodni mam z hodowli małego Maine Coona... Omg zakochałem się! To pierwszy kot który tak okazuje miłość! To przeciwieństwo tych wszystkich opowieści jak to koty to są #!$%@? itp. Kot jak pies :)
  • Odpowiedz