Wpis z mikrobloga

#swieta #prezent #babcia #elektronika #sluchawki #telewizja #telewizor #pomusz

Cześć Mirki. Jakiś czas temu do mojego domu rodzinnego wprowadziła się prababcia w wieku 90 lat. Wiadomo, że w tym wieku człowiek już nie dosłyszy i nie ma wielu rozrywek, więc mam do Was takie pytanie. Prababcia mieszka pokój od dziadków i wieczorem ogląda telewizję na praktycznie cały regulator i dziadkom to przeszkadza, a że jestem dobrym prawnukiem to postanowiłem jej sprawić na Święta zestaw słuchawkowy, żeby mogła w spokoju oglądać TV i nie przeszkadzać dziadkom. Tylko problem jest tego rodzaju, że telewizor który jest u niej w pokoju nie posiada złącza słuchawkowego, ani bluetooth, tylko zwykłe złącza RCA i HDMI. Powiedzcie mi, proszę czy jest jakiś sposób, żeby to obejść i podłączyć (najlepiej) bezprzewodowe, lub od biedy przewodowe słuchawki? Uprzedzając pytania - miała badany słuch i ma aparat słuchowy, ale nie lubi go nosić bo "rozpycha" jej ucho. Jeżeli możliwe są jakieś przejściówki, adaptery, lub inne magiczne triki, to proszę napisać. Model telewizora to LG 32ls3500. Za pomoc daję pół kilo niczego i plusa =]
  • 7