Wpis z mikrobloga

Ej mamy z kumplem taki pomysł zrobić wielką drukarkę w styropianie, która miała by rozgrzany drut i sobie w styropianie wycinać zajebiste wzory. Miała by możliwość sterowania oddzielnie dwoma końcami drutu i to jest właśnie innowacja xd pewnie trzeba by było jakiś soft specjalny ale to ktoś z #programowanie za flaszkę ogarnie. Styropian jest mega tani i zamiast płacić za wydruk 3d to my byśmy to w styropianie robili, mówię tu o prostych rzeczach np. litery cięte w kilku płaszczyznach itp. można by się wbić ze względu na cenę. Co myślicie dobry pomysł? zakładać #patronite albo #zrzutka ? #elektronika #cnc #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 17
@Stefaniak91: zamawiałem kilka lat temu kształtki styropianowe w firmie, która cięła dowolną formę z boku styropianowego drutem prowadzonym przez całość. Na zdjęciu negatywy zamawianych przeze mnie kształtek, było to wycinane w styropianie "twardym" EPS200, długość kształtek (a więc i szerokość cięcia maszyny): 120cm
Jarek_P - @Stefaniak91: zamawiałem kilka lat temu kształtki styropianowe w firmie, kt...

źródło: comment_BpDk9h0vNPpVo2r3z1q6IRmurblRiEsn.jpg

Pobierz
@Stefaniak91: Jak wytniesz litery w pionie, a następnie będziesz chciał robić fazy na krawędziach (pod skosem), to litery podczas drugiego cięcia będą się ruszały na grubość drutu (czyli wcześniejszego cięcia)