Wpis z mikrobloga

No i niestety muszę prawdopodobnie pożegnać się ze swoją telewizją satelitarną zanim ta się zaczęła :/
Wczoraj próbowałem znaleźć sygnał HotBirda ze swojego balkonu ale zgodnie z przypuszczeniami nawet źdźbło sygnału się nie pojawiło. Powstał pomysł aby zamontować antenę na dachu (10-piętrowy blok) i spuść kabel do mieszkania (2 piętro) kanałem technicznymi ale po telefonie do administracji okazało się, że takowego kanału w bloku nie ma. Nie ma również anteny zbiorczej a jedyna możliwość korzystania z telewizji to kablówka z dwóch firm które kompletnie nie są konkurencyjne a oferta jest dosyć uboga.
Kabel po stronie elewacji również odpada bo budynek jest świeżo po remoncie i nie zezwolą na taki montaż. Z tego co czytałem kanałem wentylacyjnym nie można prowadzić kabli bo kominiarz w pewnym momencie może narobić jakichś problemów :( Pozostaje mi życie chyba bez telewizji satelitarnej bo nie mam kompletnie pomysłu jak przekonać administrację do tego aby zezwoliła mi na montaż na dachu.
#telewizja #cccam #gliwice #sikornik #antena #satelity #zalesie
  • 11
@dzetson a kąt nachylenia anteny dobry miałeś ? Kable to nie problem są przelotki okienne i nie wiercisz nic a też działa. Antene do barierki balkonowej tego ci raczej nikt nie może zabronić
@dzetson: 8 lat temu mieszkalem w kamienicy uk here. Gosciu do mnie ze nie da rady Polskiej tv bo budynek zaslania a koszt montowania na dachu to w tysiacach bo safety first i musi użyć wyciagnika loool. I tak sie zaczela moja przygoda z iptv. Takze tobie tez ta opcje polece ;)
@Markus8827: Wczoraj spróbowałem do barierki balkonowej, dodatkowo na uchwycie 800 żeby jeszcze bardziej ją wysunąć ale niestety nie udaje się. Tzn odbieram parę kanałów ale tylko niemieckich choć w tej konfiguracji SNR: 85% i AGC 90% ale nie znajduje mi FTA polskich kanałów.

@johnmorra: Kolego z IPTV korzystam już dosyć długo i szczerze mówiąc mam go już dosyć. Pomimo dobrego łącza często te programy tną, zwłaszcza podczas ważnych wydarzeń sportowych.
dzetson - @Markus8827: Wczoraj spróbowałem do barierki balkonowej, dodatkowo na uchwy...

źródło: comment_Ec9yf11uv9w0vqUTXUUUEI7HZ0jGbzNi.jpg

Pobierz
@dzetson z pozoru wydaje mi się to niemożliwe. Czasem 0,5cm wystarczy w jedną bądź drugą stronę i lekki kąt anteny góra/dół. U mnie problemem właśnie było brak tego kąta na antenie. Po skorygowaniu leci wszystko
@Markus8827: czyli Twoim zdaniem jest szansa na uzyskanie sygnału? Wczoraj bawiłem się niewiele w ustawianie bo tylko z 1,5h z racji że już było późno ale może po pracy dziś jeszcze popróbuje
@Markus8827: w takim razie spędzę więcej czasu na machaniu talerzem :) Zakres ustawiania mam taki, że spokojnie mogę ją ustawić na 13E tylko że elewacja budynku trochę przysłania. Ale będę kombinował, w końcu nic do stracenia
@Markus8827: teraz sprawdziłem dokładnie ustawienie satelity względem budynku i jest to niestety 32,1st :/ Gdydby było w granicach 45st to by się udało a tak to nie mam na co liczyć. Spróbuję tak czy owak ale fizyki nie oszukam. Może fartownie uda się sygnał z odbicia