Wpis z mikrobloga

cześć nocnej,
takie pytanko mam, bo już na głowe dostaje, po przejściu z 8.1 do 10 na moim Acer Aspire bodajże E11 na pustym systemie zaczał lapek wariować i na bluescreenie wyrzucac WHAE~uncontrollable error, objawy moim zdaniem wskazują na jakiś problem ze sterownikami, które sama uzupełniłam ale wierzę, że prawdobodobnie niekoniecznie kompatybilnymi, ponieważ stronka producenta odsyła mnie do Windows Update, które problemu nie widziało żadnego pomimo braków w devmgmt.msc i trzeba bylo sie posilac nawet plikami od HP... No ale do rzeczy, jesli do rana nie bedzie sposobu na tą dyszkę to wymyśliłam, że zamiast wracać do 8.1, posiedziałabym troche na linuxie, i tu pytanie sie pojawia: jakie teraz distro zeby bylo minimalnie #!$%@? dawanie, ostatni raz kontakt miałam wiele lat temu z Red Hatem 4... jakies polecanko?
  • 11
@mophk: więcej klikać niż pisać, poprostu RedHat kiedys za młodu mnie bardzo zraził (wtedy jeszcze angielskiego nie znałam i szukajac rozwiazań na polskich forach cięzko mi było zrozumiec koncepcje pewnych czynnosci) i sie tego dalej nie podjęłam, gdyby tak dało rade jakoś na spokojniej przyswoić ten system
Manjaro


@pitrek136: ja w tym totalnie zielona jestem, czym np różni sie takie Manjaro od Kali, tu chodzi o preinstalled things czy o cos innego? Bo to, ze sie różnią środowiskami graficznymi np to jeszcze rozumiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziunia91: jeśli chcesz linuxa do tego żeby tylko mieć fejsa czy inne portale to ubuntu będzie git. jest dość mocno rozbudowany i dość user friendly.

jak zawsze zależy co robisz i czego ci trzeba.
@mophk: przedewszystkim korzystanie z internetu, praca na programach/botach dotyczących marketingu w internecie, jakieś tam programowanie podstawowe i cięcie grafiki pod oferty, nic pokomplikowanego; to pierwsze co mi na myśl przychodzi :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziunia91: Linux Mint bazuje właśnie na Ubuntu i jest najłagodniejszym przejściem z Windowsa :p

A dystrybucje różnią się zazwyczaj filozofią jaką przyświeca ich twórcom i tym jak często się psują xd
@mophk: @pitrek136: a czym sie rożni taki Kali od Ubuntu? Dobrze to rozumiem, że łatwiej przystosować Ubuntu aby miał funkcjonalność Kali, niż Kali aby miało powiedzmy energomiczność Ubuntu? Bardzo wam dziękuje za info, i tylko jeszcze jedno pytanie, czy sterowniki na tych nowych distro instalują się same czy będe musiałą kombinować? :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dziunia91: A co do sterowników jeśli nie masz dziwnej karty wifi z własnościowymi sterownikami to wszystko powinno śmigać prosto z pudełka
No i jeśli masz kartę graficzną NVIDIA to do niej też trzeba własnościowe sterowniki dograć dla lepszej wydajności