Wpis z mikrobloga

Mirki z #samochody
Jakie towarzystwo #ubezpieczenia polecacie pod kątem AC ?
Mam do wyboru PZU, Uniqa, Allianz, Generali. Kwoty zbliżone do siebie, pakiety podobnie, bez udziału własnego, assistance itd. W jednym jest szyba w pakiecie w innym nie, ale można dokupić. Bardziej mi chodzi o zaufanie do towarzystwa i problemowość w przypadku wypłacania za szkodę/kradzież.
Axie dziękuję.

ps. Moze @mfind pomoże?
  • 7
@kasprzak: Polecam PZU ze strony ubezpieczonego jak i samej likwidacji szkód. Pracuję w serwisie w którym likwidujemy szkody z praktycznie wszystkich TU. PZU jest jednym z najmniej problematycznych. Poza udziałem własnym zwróć uwagę na części (oryginały/ zamienniki) jak i ich amortyzację (pomniejszenie wypłaty za części wraz z wiekiem pojazdu). Zaletą posiadania OC i AC w lepszym TU jest też możliwość likwidacji szkody z OC sprawcy zgłaszając u siebie. Przy naprawach bezgotówkowych
@kasprzak: z opinii innych Mirków skłaniałbym się ku PZU ale to też zależy od opcji AC którą masz. W przypadku kosztorysu oraz części zamiennych, ubezpieczyciel może zaniżać wartość naprawy ( najtańsze zamienniki, niska wartość roboczogodziny) a jeśli, naprawa w ASO na częściach oryginalnych, to w sumie w żadnej firmie nie powinno być problemów. Oddajesz do ASO i odbierasz naprawiony ( ͡° ͜ʖ ͡°)