Wpis z mikrobloga

Może będzie ktoś mi w stanie pomóc. Stawiałem stronę na wordpressie na adresie mojego hostingu beznadziejnyhosting.home.pl/folderstrony (to nie jest prawdziwy adres) . Teraz adres wordpressa zmieniłem na konkretną domenę. Strona działa prawidłowo, wszystkie linki udało mi się poprawić itd. ale od strony administracyjnej kiedy próbuje zaktualizować jakąś stronę przycisk "aktualizuj" działa tak jak bym klikną w panelu bocznym "wpisy" tzn. nie aktualizuje treści a przenosi mnie do sekcji z wpisami.
#wordpress #wordpressie #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 11
@tylkostrimi: tak, robiłem to za pomocą tego skryptu ale sama podmiana linków chyba nie ma znaczenia bo wystarczy że zmienię adres wordpressa na adres folderu na serwerze to znowu mogę normalnie aktualizować strony. Problem tego typu występował jeszcze przed zmianą jakichkolwiek linków.
Problem tego typu występował jeszcze przed zmianą jakichkolwiek linków


@akrylko:

LOL. to niepotrzebnie namieszałeś w opisie - bo z opisu wynikało że problem nastąpił po podmianie linków :)

Stawiam na jakiś skopany plugin (który np. robi przekierowanie wpinając się w jakąś akcję np. save_post) albo .htaccess, ale jeśli to by był problem z .htaccess to występował by zawsze, a nie czasami.

Wyłączaj pluginy, jeden po drugim i sprawdzaj. Zobacz też
@tylkostrimi: wtyczka, która może mieć problemy ze zmianą adresu wordpressa, a którą używam to siteorigin page builder. Praktycznie całą stronę mam postawioną za pomocą tej wtyczki ale nie wiem gdzie szukać problemu z tą wtyczką a jest mi ona że tak powiem niezbędna - stawiałem strony przy jej wsparciu i działały prawidłowo ale zawsze to było od początku na tym samym adresie. Może będziesz w stanie podpowiedzieć gdzie szukać konfiguracji tej
Może będziesz w stanie podpowiedzieć gdzie szukać konfiguracji tej wtyczki pod daną domenę.


Skoro problem zaczął się przed migracją na nową domenę to nie szukałbym tutaj przyczyny. Wtyczki nie konfiguruje się pod konkretną domenę. Poza tym jeśli podmieniłeś linki skryptem to wszystkie rzeczy związane związane z domeną zostały już podmienione w bazie danych.

wtyczka, która może mieć problemy ze zmianą adresu wordpressa, a którą używam to siteorigin page builder. Praktycznie całą stronę
@tylkostrimi: Przepraszam że tak mieszam ale może opiszę dokładniej. Kiedy w opcjach wordpress zmienię Adres WordPressa (URL) oraz Adres witryny (URL) na poprzedni adres, wszystko zaczyna działać prawidłowo. Kiedy tworzę stronę bez używania tej wtyczki aktualizacja strony działa prawidłowo. Napisałeś > robi przekierowanie wpinając się w jakąś akcję np. savepost
Czy mogę coś z tym zrobić?
Jeżeli chodzi o plik .htaccess to jest raczej czysty:

# BEGIN WordPress

RewriteEngine On
Kiedy tworzę stronę bez używania tej wtyczki aktualizacja strony działa prawidłowo


Super. W takim razie mamy przynajmniej winnego. Próbowałeś kontaktować się z supportem?

Napisałeś > robi przekierowanie wpinając się w jakąś akcję np. savepost


To tylko przykład w jaki wtyczka może coś "mieszać" nie sugeruj się tym. Jeśli nie programujesz to na nic ci się zda ta porada. Chodzi o to, że wtyczka może wpiąć się w proces aktualizacji posta i
@tylkostrimi: 1. Support bezpośredni jest tylko płatny a na forum wtyczki brak odpowiedzi.
2. Podane przez ciebie linijki do wp-confi i functions dodawałem.
3. Przeszperałem bazę danych i rzeczywiście znalazłem dwa wpisy z linkiem mojego serwera, jeden to nic nie znaczący link do pobierania, który jest na stronie a drugi jakiś związany właśnie z wtyczką siteorgin - poprawienie tego linku nic nie zmieniło ()