Wpis z mikrobloga

  • 0
@tylkowielkanocny kurde, ten filmik jest dobry. Nie byłem przeciwnikiem weganizmu, ale też nigdy nie odpychało mnie w chociażby najmniejszym stopniu mięso. Teraz ta ekonomiczna cześć mnie drgnęła i nawet dało mi to do myślenia na ten temat
  • Odpowiedz
@Oh_hi_Mark ale głupi lewak XD nie będę jadł mięsa to zbawie planetę ( ͡º ͜ʖ͡º) właśnie będę jadł jeszcze więcej, jeździł samochodem dalej, a do pieca będę wrzucał mój ukochany czarny wegielek
  • Odpowiedz
@Oh_hi_Mark dobrze prawi. Produkcja mięsa pożera tony wody słodkiej, dając mięso i metan w ilościach też setek kg i więcej na krowę. Dlatego ciekawie wygląda pomysł hodowli komórek mięśniowych na szalkach. Wiadomo, to melodia przyszłości, ale dobrze wiedzieć, że się da.
Niemniej, opie nie oczekuj od tego narodu zbyt wiele, bo się tylko rozczarujesz.
  • Odpowiedz
@Oh_hi_Mark: Taa, a realia tej lewej strony to obśmiewanie każdego oszczędzania jako polaczkowe cebulactwo, zmienianie elektroniki tak często jak się da a nie jak jest to realnie potrzebne, pogardzanie jedzeniem domowym i samą umiejętnością gotowania ("słoik", "nie będę jak kura domowa", "ale ja nie mam czasu na takie przyziemne sprawy jak gotowanie") zamiast tego codzienne stołowanie się na mieście w restauracjach gdzie notorycznie się wywala żywność, produkuje dodatkowe odpady (przy
  • Odpowiedz
Trawa niewypasana zasycha już na początku lata i przestaje pobierać CO2.

Czy Ty sugerujesz, że gdyby nie krowy, to wszystkie pastwiska w okresie letnim byłyby pokryte zaschniętą trawą?

Zazwyczaj w badaniach nad "szkodliwością" produkcji wołowiny nie uwzględnia się tego zjawisk w bilansie gazów cieplarnianych

Skąd ta wiedza?

a
  • Odpowiedz
@VodkaDestroyer: Sugeruje, że nigdy nie widziałeś łąki opuszczonej a łąki koszonej/wypasanej. Główna cześć roślin znajdujących się na łąkach to wiechlinowate, a te po osiągnięciu pełnej dojrzałości, która przypada na lato, kończą wegetację i przestają pobierać CO2. Specjalnie dla ciebie wszedłem w Google:

http://www.dasnr.okstate.edu/Members/donald-stotts-40okstate.edu/carbon-sequestration-a-positive-aspect-of-beef-cattle-grazing-grasslands/#content

https://www.google.pl/amp/s/www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/cows-beef-farming-reverse-climate-change-global-warming-a8202121.html%3famp

Uważasz, że lepiej zostawić wszystkie łąki niemożliwe do przekształcenia na grunty orne czy lepiej produkować na nich mleko/wołowine?
  • Odpowiedz