Wpis z mikrobloga

@xniorvox Moim zdaniem Rosja po prostu broni swoich praw. Po upadku ZSRR USA zadeklarowała, że nie przyjmie państw Układu Warszawskiego do Nato, nie będzie ingerować w sprawy byłych republik ZSRR. Czas pokazał, że Ameryka nie dotrzymała żadnej z tych obietnic
@Chlodny_Pokerzysta: Praw do czego? Do siania zniszczenia, biedy, ludobójstwa, HIV, braku łazienek w domach i alkoholizmu po całym świecie?
Czy muszę wymieniać, ile razy Rosja nas napadła, ile lat okupowała, ile szkód narobiła i ile ludzi wymordowała przez ostatnie kilkaset lat?
A jeśli chcesz przykłady deklaracji, które złamała, to zacznij od Hołdu Szujskich:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ho%C5%82d_Szujskich
Wreszcie, to Rosja razem z USA i Wielką Brytanią zagwarantowały niepodległość i nienaruszalność terytorium Ukrainy w zamian
@glonstar: Rosja będzie wobec nas zawsze agresywna, bo napaść na Polskę wpisuje się w jej długofalową misję cywilizacyjnego zniszczenia regionu, a najlepiej całego świata. Wobec tego nie interesuje mnie, żeby Rosja przestała być agresywna, bo to się nigdy nie stanie; wolę, żeby miała ograniczone możliwości żeby na nas napadać.
Myślisz, że jakbyśmy nie byli w NATO, to coś by ich realnie powstrzymywalo?
Rosja będzie wobec nas zawsze agresywna, bo napaść na Polskę wpisuje się w jej długofalową misję cywilizacyjnego zniszczenia regionu, a najlepiej całego świata


@xniorvox: Celem prowadzenia wojen jest zapewnienie sobie dostępu do różnych zasobów i innych dóbr, a nie zniszczenie świata. Polska obecnie nie ma niczego, co by Rosję mogło interesować. Paradoksalnie, rzeczywistym źródłem konfliktu jest właśnie obecność Polski w NATO (na którym najprawdopodobniej wyjdziemy jak na każdym egzotycznym sojuszu do
Celem prowadzenia wojen jest zapewnienie sobie dostępu do różnych zasobów


W załączeniu obrazek poglądowy, na którym prezydent Putin dziwi się, iż Rosja ma tak bardzo mało zasobów. W szczególności niewystarczającą ilość drewna, gazu, ropy, metali szlachetnych, dostępu do łowisk oraz ziemi uprawnej. To zagraża żywotnym interesom narodu rosyjskiego, których Rosja tylko broni.

i innych dóbr


@glonstar: Owszem, Rosjanie sami mówią, że chcą naszego dobra.
xniorvox - > Celem prowadzenia wojen jest zapewnienie sobie dostępu do różnych zasobó...

źródło: comment_VdL1MVizQHDisTr4wNIAUiq9DkW8rMTo.jpg

Pobierz
W załączeniu obrazek poglądowy, na którym prezydent Putin dziwi się, iż Rosja ma tak bardzo mało zasobów. W szczególności niewystarczającą ilość drewna, gazu, ropy, metali szlachetnych, dostępu do łowisk oraz ziemi uprawnej.


@xniorvox: Ja myślałem, że my poważnie, a Ty sobie żarty urządzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xniorvox: Zauważyłem, że na wykopie (i w ogóle w polskojęzycznym Internecie), jak ktoś nie kipi nienawiścią i żądzą zniszczenia wobec Putina, to od razu jest etykietowany jako ruski troll, więc wcale mnie to nie zdziwiło.

Wolę jednak merytoryczne rozmowy, bez wycieczek osobistych.
Wolę jednak merytoryczne rozmowy


@glonstar: Na przykład:
Takie to Niemcy właśnie. Czasy się zmieniają, ideologie się zmieniają, metody się zmieniają, tylko cele wciąż te same (Drang nach Osten).
Rosja atakująca Ukrainę spoko, a Niemcy w UE i NATO są agresywni? Jeśli to ma być merytorycznie, to wiesz...
@xniorvox: Po pierwsze, gdzie tu wycieczka osobista? Po drugie, nigdzie nie napisałem, że Rosja atakująca Ukrainę jest spoko. Rosja atakująca Ukrainę to Rosja atakująca Ukrainę. Po trzecie, nie rób crosspostingu, bo to wprowadza niepotrzebny chaos. Jak chcesz pogadać merytorycznie, to odpowiedz mi w tamtym wątku, wtedy rozwinę temat.