Wpis z mikrobloga

#onepiece
#animedyskusja
#anime

Chciałbym zapoznać się z anime One Piece ale na ponad 800 odcinków to ja nie mam raczej cierpliwości.
Jeżeli obejrzę te filmy co są Wielki złoty pirat i kolejne to coś zrozumiem z tej opowieści czy są to filmy dla fanów którzy już wiedzą o co cho i nic tam nie wyjaśnią kto co jak?
  • 15
  • Odpowiedz
@MarkiMarka: Nic a nic nie zrozumiesz. Chcieliśmy kiedyś z kolegami obejrzeć jeden z filmów, który był recapem; jeden znał serię, ale i tak musiałem przygotować prezentację z objaśnieniem podstaw OP dla drugiego kumpla. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Agnaktor: Podchodziłem już do jednego z tych ostatnich filmów ale po 20 min wyłączyłem. Miałem nadzieję, że może w tych pierwszych będzie jakieś streszczenie albo coś w tym stylu.
Trochę szkoda
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MarkiMarka: Najlepiej zrobisz zabierając się za mangę. Co prawda też zajmie chwilę przeczytanie, ale zdecydowanie i tak szybciej niż oglądanie kilkuset odcinków. Filmy są pobocznymi historiami, które nie wiążą się z główną fabułą nijak. Są robione dla ludzi, którzy już śledzą One Piece.

Możesz też sięgnąć po Episodes of East Blue, które jest streszczeniem pierwszego dużego Arcu w One Piece.
  • Odpowiedz
@Agnaktor: Przeczytać to ja bym to przeczytał ale w fizycznej formie (z Naruto poszło mi bardzo szybko) ale nie mając dostępu do tego pozostaje mi czytanie z pdf a tego nie lubię.
Dlatego myślałem o wersji filmowej. Za dużo tego, gdyby jeszcze było to jakoś sensownie poukładane, żeby móc oglądać główny wątek z mangi a pewnie jest tam sporo odcinków z historiami pobocznymi. Nie jestem przekonany.
Zobaczę może te epizody
  • Odpowiedz
@MarkiMarka: Tak Episodes of East Blue streszczają początek mangi i anime. Trochę podrasowane i uwspółcześnione także technicznie w stosunku do pierwszych odcinków anime.
  • Odpowiedz
@MarkiMarka: jest taka stronka jak one pace https://onepace.net/ z tego co wiem wycina po prostu durne momenty nic nie wnoszące do histori i te wszystkie sztandarowe onepiceowskie przejścia XD. Z tego co widze teraz jest offline ale może kiedyś wstanie XD. W filmiku masz lekką parodię nowych odcinków one piece XD.
bosek - @MarkiMarka: jest taka stronka jak one pace https://onepace.net/ z tego co wi...
  • Odpowiedz
@bosek: @Agnaktor: Najgorzej po time-skip, gdzie w ogóle Toei stara się uniknąć jak ognia fillerów, czy przestojów i przez to rozciąga każdy rozdział mangi na jeden odcinek anime. Nie istnieje jakiekolwiek tempo przez to i zwyczajnie wersja TV nie nadaje się obecnie do oglądania.
  • Odpowiedz
@jaqqu7: W sumie, to dają teraz stosunkowo dużo wypełniaczy, ale raczej w formie walk i konwersacji, które w mandze zajęły może jeden kadr albo nie było ich wcale. Najgorsze są te nieszczęsne momenty ucieczek, w WCI próbowali je urozmaicić dodając paru łebków do pokonania po drodze, ale mimo wszystko są zbyt rozciągnięte.
Oglądam po 20-25 odcinków w krótkim czasie i wtedy nie jest źle.
  • Odpowiedz