Wpis z mikrobloga

Witam Mirków i Mirabelki :)

Jest tu może ktoś kto wyznaje się na montażu muszli klozetowych?

Urządzamy mieszkanie i jako laicy kupiliśmy dwie muszle, które wyglądają tak jak poniżej - nasi fachowcy zamontowali jedną z nich i ciekło, drugiej nawet nie próbowali bo była gorsza od poprzedniej. Powiedzieli że niby da się je jakoś zmusić do działania, ale lepiej to reklamować bo nie wiadomo ile wytrzyma jak będzie jakoś prowizorycznie uszczelniane. Przedstawiciel producenta na reklamację stwierdził że jak przyjedzie i zamontuje to "poprawnie", to skasuje 500zł za montaż. Podpowie ktoś co z tym zrobić? Czy rzeczywiście muszle nie nadają się do użytku?

#remontujzwykopem #remont #lazienka #hydraulika
kyooryu - Witam Mirków i Mirabelki :)

Jest tu może ktoś kto wyznaje się na montażu...

źródło: comment_f209t28oN4FAfH3VYfTfuErmLbVT5FVw.jpg

Pobierz
  • 16
@kyooryu: zdjęcie się maleńkie dodało, więc ciężko stwierdzić, w czym problem, ostatnia fotografia pokazuje obtłuczenie - tu chyba nie ma wątpliwości. Pozostałe - może te muszle są niekompatybilne z waszym stelażem? Jakie do tego macie uszczelnienia?
@Jarek_P: Muszle i stelaże były kupowane w jednym sklepie (zajmującym się tylko łazienkami), doradzała nam osoba która (rzekomo) się na tym zna, więc nie spodziewalibyśmy się ze dobierze nam niepasujące elementy. Muszla to Lavita Sofi, stelaż DUOFIX Sigma (jeden 8cm, drugi 12cm).

Jeżeli chodzi o uszczelnienie to na pewno mata uszczelniająca, poza tym nie wiemy bo nie było nas przy montażu :(
@kyooryu: napisz gdzie ciekło, na doływie, czy odpływie. Przy prawidlowym docieciu i sfazowaniu kawalkow laczeniowych, tam nie ma jak cieknac. Nawet drobne uszczerbienie przy odpływie nie spowoduje przecieku, bo tam na kilka cm nasuwana jest uszczelka kołnierzowa.
@kyooryu: niby powinno pasować...
W kompecie ze stelażem powinny być rurki do podłączenia muszli, jedna z kielichem do nasunięcia na koniec grubego króćca, druga z uszczelnieniem w kształcie "choinki" do wsunięcia w dziurę od spłukiwania. Szczerze mówiąc, ciężko mi sobie wyobrazić, by to prawidłowo złożone mogło cieknąć. Podejrzewam raczej jakiś grubszy błąd panów montażystów... ale bez zdjęć ciężko stwierdzić.
@kyooryu: nie musza byc idealnie okragle, bo tam przychodzi uszczelka kolnierzowa i ona sie dopasowuje.
Jak bedziesz mial dostep do miski, to ja bym na waszym miejscu sprawdzil czy faktycznie tam leje. Naloz krociec na odplyw unies miske nad jakims wiadrem czy czymkolwiek, a rozowa niech wleje na raz z 5-10l wody.
@kyooryu: Tyle już muszli powiesiłem różnych i nigdy mi nic nie ciekło. Jedyna opcja to za krótko ucięte rury. Mogła im się jeszcze uszczelka zawinąć, rzadko się zdarza ale jest możliwe.
@kyooryu: niedawno montowałem muszlę tej firmy, też przeciekała. Leciało na połączeniu tego systemu bezkołnierzowego a obudową miski. Firma uznała reklamację. Ale co się naszukałem przecieku to moje.