Wpis z mikrobloga

Widziałem tą wersję i wytłumacz mi co tu robi Valve?


@DiscoKhan: Jest wieszana za karciankę. Co robi w obrazku opa bethesda, skoro od zawsze wydaje #!$%@? zabugowane gównogry takie jak fallout 3, fallout 4 i skyrim? Raczej nie pierwszy raz obskakuje #!$%@? od fanów.
Szczerze wolałbym zagrać w mobilne diablo/fallouta 76 niż karciankę.
  • Odpowiedz
@CoconutPirate: @frutson: Ale to jest karcianka która ma takie same zasady jak każda fizyczna, przy czym karty kosztują ponad dwa razy mniej niż te fizyczne. Nie będę się wgłębiać czy to tanio czy dalej drogo, bo ciężko stwierdzić ale tak to jest z TCG. Najpierw kupujesz starter pack, a potem dokupujesz paczki z dodatkowymi kartami. Starter packiem nie gra się poważnie z innymi, bo talia będzie po prostu słaba.

To nie jest Hearthstone gdzie nic nie musisz płacić za granie ale nie możesz się wymieniać kartami tylko Artifact ma normalny system do gier kolekcjonerskich.

Może się to komuś nie podobać ale żeby porównywać to do wydawania wybrakowanych tytułów? Czy tam
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: Valve ni #!$%@? nie pasuje, bo było już wielokrotnie jechane, głównie za niektóre decyzje związane ze Steamem, więc równie dobrze mogliby być zamiast EA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: Czemu "kiśniesz"? Przecież oni się własnie utrzymują z graczy. EA nie upadnie(przynajmniej w najbliższym czasie), bo ma ogrom dobrych marek i pojedyncze wpadki ich nie ruszą, natomiast taka Bethesda już grabi sobie od dawna i jeśli nie zmienią polityki to po prostu upadną. Już niejeden gigant w tej branży padł. Ubisoft też miał spore problemy, ale zmienili politykę i od dłuższego czasu jest o nich cicho(jeśli chodzi o afery),
  • Odpowiedz
Już niejeden gigant w tej branży padł.

@NPrBaz: oczywiście, ale nie z powodu graczy płaczących w internecie, ale z powodu złego modelu biznesowego. Np. ostatnio mocno kwieje się Obsidian, mimo że jego gry zawsze zbierały dobre oceny (a ich F:NV jest lepszy niż wszystko od Bethesdy).

Oczywiście, czasem internetowa krytyka idzie w parze ze złymi decyzjami biznesowymi, ale jeśli płaczą towarzyszy regularny przypływ gotówki (jak to jest np. w przypadku
  • Odpowiedz
ostatnio mocno kwieje się Obsidian, mimo że jego gry zawsze zbierały dobre oceny (a ich F:NV jest lepszy niż wszystko od Bethesdy).


@NapalInTheMorning: Obsidian gigantem nie jest, zresztą ich gry są kierowane raczej do tych bardziej hardkorowych graczy (a nie tych, którzy usiądą na 30 min dziennie przed PC), więc tutaj może być problem. Do tego mam wrażenie, że stosunkowo mało wydają na reklamę. No ale mają zapowiedzieć nową grę
  • Odpowiedz
gry są kierowane raczej do tych bardziej hardkorowych graczy

Do tego mam wrażenie, że stosunkowo mało wydają na reklamę

@NPrBaz: czyli jak piszę, ryzykowny model biznesowy. EA (oraz każdy inny twórca) nie musi być najlepsze w robieniu gier, najważniejsze jest być najlepszym w robieniu biznesu.
  • Odpowiedz
@DiscoKhan: ziomus.
Tylko napisze bo nie wiem czy przeczytałeś.
Nie chodzi o kupowanie kart.
Chodzi o to, ze za każdym razem jak klikasz „play ranked” musisz zapłacić.
Za każdym razem. Za możliwość rozegrania meczu.
Hejt na TCG jest bezzasadny.
Hejt na pay to play jest zasadny.
  • Odpowiedz
@CoconutPirate: To tego nie wiedziałem. Sorry ale napisałeś to tak prostym zdaniem, że nie byłem pewny co dokładnie masz na myśli.

Z tego co teraz szybko przeczytałem to rankedów jako takich nie ma tylko są turnieje w których można wygrać jakieś pieniądze. Co nie zmienia faktu, że jest to lipa, bo streamerzy i youtuberzy mieli do gry wcześniejszy dostęp i zwyczajnie żaden świeżak nie ma szans ich ograć póki co.
  • Odpowiedz