Wpis z mikrobloga

@vimikel: jest jeszcze trik że jak dostaniesz się gdziekolwiek na PWr to po pierwszym semestrze albo roku(nie pamiętam dokładnie) możesz się starać przepisać gdzie chcesz np. na Informatykę, bo większość kursów na 1 roku jest wspólnych, zwykle jakoś połowa kierunku odpada po roku, ale to dane sprzed 10 lat :)
@vimikel: Generalnie to przed maturami myślałem "o #!$%@? jak to ciężko się dostać, na pewno się nie uda", a jak przyszło co do czego, to okazało się, że mam dwukrotną przebitkę punktów ponad próg. XD
No ale ja na gównokierunek w postaci MiBM, więc to co innego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdym razie tylko ci mówię, żebyś się nie łamał jak coś, bo jeszcze jest trochę
@proszebardzo2 te dane to chyba jeszcze dawniej niż 10 lat, 10 lat temu taka sytuacja miała miejsce tylko na SKP (Studium Kształcenia Podstawowego), gdzie mogłeś wybrać sobie gdzie po roku się chcesz przenieść, więc dostawałeś jakieś tam kierunkowe kursy a reszta wspólna ; ) Ogólnie pierwszy semestr ma chyba połowę wspólnych kursów (fizyka, algebra, analiza), na drugim już zaczyna się większe zróżnicowanie, ale to też dane sprzed wielu lat ; )
@vimikel: w zeszłym roku kosmiczne, na w8 coś koło 390p po I rekrutacji. I nie ma co liczyć że połowa odpadnie - u nas odpadło 30 osób na 300 i wiele dlatego że po prostu chciało. Na infe się ciężko dostać, ale po pierwszym roku całkiem trudno wylecieć, np. deficyty dopuszczalne są całkiem wysokie w porównaniu do reszty
@TrueGrey: SKP to była oficjalna droga przejścia gdzieś ale mogłeś normalnie na pałę o to wnioskować w swoim dziekanacie, tylko trzeba było kursy nadrobić, być może to wiązało się z dziekanką. Wiem tylko że na pewno się dało bo paru kolegów poznałem na kierunku którzy tak do niego dołączyli z innych kierunków, nie z SKP, z tym że to byłą elektronika a nie informatyka, u nas grubo było z odsiewem :)
@TrueGrey: z tego co pamiętam zaliczenie analizy 1, algebry i fizyki 1, praktycznie gwarantowało przejście na drugi semestr ze względu na wagę punktową tych kursów :) a póki się mieściłeś w limicie deficytu to całą resztę można było nadrabiać, ale może coś się z tymi punktami zmieniło teraz, kursy humanistyczne czyli te etyki,filozofie to itp to można było zupełnie inne zaliczyć niż reszta kierunku, wystarczyło jakikolwiek z tej puli trochę jak
@vimikel: przejrzyj dobrze program infie na w4, ja poszedłem i żałuje, nie wiem w jakim kierunku chcesz iść ale tam informatyka z ta powszechnie kojarzona informatyka czy programowaniem wysokopoziomowych ma mało wspólnego