Wpis z mikrobloga

Niestety do tej pory nie doczekałem się zdjęć od @Mudzin3K oraz od @wujkowa_scena (,) Przypominam tym wpisem, że wygraliście #rozdajo, czyli reprodukcję starych zdjęć ( ͡º ͜ʖ͡º) A wszystkich innych zapraszam do nowego #rozdajo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do wygrania znów reprodukcja starych zdjęć, tym razem w liczbie 5 sztuk! Losowanie odbędzie się jutro, czyli 30 grudnia o godzinie 20 :) Zielonki nie biorą udziału! Pluśnij i wygraj reprodukcję, a będziesz mógł dać swoim dziadkom piękny prezent na mikołaja!

#gericontent #zdjecia #grafika #retusz #fotografia
Pobierz
źródło: comment_rbLjSQm8UVLq3lumoxCkoaf0vIrR9TfW.jpg
  • 28
@cristopher: pół-profesjonalnie. Mam zaprzyjaźnionego fotografa, u którego działałem w tej dziedzinie, a wcześniej zacząłem na swoich starych zdjęciach. Mogę się podjąć współpracy. Odezwij się na pw :)
@geratius Wiesz może czy jest coś takiego jak maksymalna rozdzielczość, powyżej której nie ma sensu skanować fotografii? W sensie, że nie ma już dużej różnicy.

Chciałbym w przyszłości dać do retuszu i reprodukcji (np. obraz).
@Volki: no większość skanerów ma maks. możliwość skanu 1200 dpi. Wydruki fotografii robi się 300 dpi. Jak skanujesz zwykłe duże zdjęcie i chcesz je dać w takiej samej rozdzielczości, to starczy 300, ale jak masz np. małe dowodowe, a chcesz zrobić z tego zdjęcie 21x30 cm, to skanujesz ile się da, czyli te 1200 dpi. Nie spotkałem się z lepszymi skanerami domowego użytku, chociaż może i takie istnieją :) Mam nadzieję,