Wpis z mikrobloga

Pamiętacie Tomka Sommera tego kreacjonistę?

Ja niestety tak....

Teraz jest ekspertem od zmian klimatu.

Aszdziennik wypisał siedem cytatów z tej audycji ale zachęcam do wysłuchania całości.

Ja bym z tą niemiecką nauką w ogóle uważał – odniósł się ekspert do raportów klimatycznych, bo wiadomo, że zmiany klimatu to wymysł Angeli Merkel. – Rozmawiamy w Warszawie i 70 lat temu ta przodująca niemiecka nauka miała taką koncepcję, że istnieje zagrożenie rasowe ze strony Żydów, a i Polacy nie są najlepsi, w związku z czym cały świat powinien zrobić z tym porządek.

– Jak ja teraz słucham z tamtych ust kolejną koncepcję, która ma zbawić ludzkość, to podchodzę do tego z dużym sceptycyzmem – stwierdził ekspert Trójki, sprawnie wiążąc nazistowskie Niemcy z raportami o zmianach klimatu. – Patrz pan

– Dobrze pan wie, że my mamy klimat troszeczkę za chłodny – wytłumaczył ekspert. – Więc z czysto egoistycznego punktu widzenia, jakby ta temperatura podniosła się o stopień, dwa, nie mówię trzy, bo trzy to w ogóle byłoby dobrze, to by było fajnie – ocenił specjalista, uznany przez Trójkę za klimatologa, któremu trzeba oddać czas antenowy.

– Roztopią się, albo się nie roztopią – ocenił fachowo ekspert Trójki. – Są takie nawet teorie, że w jednych miejscach się bardziej roztapiają, w innych się mniej roztapiają.

– Emmanuel Macrona doprowadza do dużej emisji CO2 przez palenie samochodów u siebie na ulicach Paryża

– Jeżeli wy w to wierzycie, to sami płaćcie – zwrócił się do Niemców i Francuzów. – Nie dajmy się robić w bambuko pod pozorem pewnego rodzaju badań, tutaj mieliśmy 70 lat temu prezentowaną zupełnie inną koncepcję naukową.

– Mieliśmy najpierw rasizm naukowy i mówiono, że tak trzeba robić, potem marksizm, leninizm, a teraz przychodzą nam znowu i mówią coś takiego


#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #polityka
Pobierz
źródło: comment_HG6gYPP6CuZCyxTy6jJbZVq1tHNvj9uT.jpg
  • 8
@CynicznyMarksista Słyszałem to wczoraj na żywo. Nie wiedziałem kto jest gościem audycji, ale po każdym z cytowanych zdań coraz szerzej otwierałem oczy ze zdziwienia. Nie wiem czy to ignorancja czy cynizm, bo mimo wszystko chyba nie debilizm skoro go zapraszają do trójki. W każdym razie przeraża mnie, że tacy ludzie próbują wpływać na społeczeństwo, którego część pewnie będzie powtarzała te niedorzeczne twierdzenia. Poza tym miałem wrażenie, że redaktor prowadzący rozmowę, był w