Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo czas rozruszać taga bo jest środek tygodnia więc i tak nic nie warzycie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) pochwalcie sie jakie piwka wam wychodzą najlepiej a jakie najgorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja zaczne - najlepiej mi wychodzą klasyczne stouty, nie dość że mam mega twardą wodę to jeszcze na dodatek to mój ulubiony styl piwa xD no i pszeniczniaki z reguły wychodzą mi pyszne ale tam sie za duzo chyba nie da spieprzyć. za to nie wychodzą mi ajpy, tzn jedna na dwie-trzy jest spoko, na ogół czegoś tam brakuje. albo za dużo z chmielu przejdzie w goryczkę zamiast w smak,albo chmiel sie okaze być jakiś chrzczony. a do tego koszta takich mocno chmielonych piw to jakaś massakra
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TOP___BK: dziwactwo w postaci London Ale III ( ͡º ͜ʖ͡º) najlepsze drożdże do NEIPA, więc aż szkoda je tracić :p no i popijam sobie też swoje 2-4 letnie RIS-y które są sztosikami w porównaniu do większości polskich bieda risow xd
  • Odpowiedz
@TOP___BK: identycznie jak Ty, mam twardą, wapienną wodę, więc stouty wychodzą rewelacyjne. Natomiast ostatnio zaplanowałem sobie serię NEIPA na London Ale III właśnie, ale niestety filtracja chmielin mnie przerosła i na razie sobie to odpuściłem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phila_eagles: ja do filtracji używam zwykłej pończochy. I przy mocno chmielonych polecam tą słynna witaminę C ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@stjimmy: nie bardzo wiem o co chodzi z witaminą C, wyjaśnisz? :)

No właśnie pierwszą NEIPA filtrowałem pończochą i jest lipa, sporo trawy w piwie, końcówka trudna do wypicia. Drugą odfiltrowałem przez tą gąbkę od mycia naczyń i tutaj to jest dramat normalnie. Chmiel pali przełyk :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phila_eagles: cold crash stosujesz ? A witamina C zapobiega szybkiemu starzeniu piwa - utlenianiu, które w mocno chmielonych piwach jest dramatycznie szybkie , ja zacząłem dodawać przy rozlewie i efekt jest naprawdę spoko
  • Odpowiedz
@stjimmy: London Ale III to piękna sprawa, na ostatniej saszecie zrobiłem przefermentowałem już jakieś 150l piwa, New England i East Coast IPA na nich po prostu zwalają z nóg ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Peter_Mountain: Polecam kapsuły Ceviforte dostępne w każdej aptece, albo po prostu inny kwas askorbinowy w kapsułkach, apteczna pani zawsze coś tam znajdzie. W każdej kapsule masz 1000mg więc dawkowanie jest dziecinnie proste. Ja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piwowarz_pl: też używam właśnie tak witaminy c i polecam:p a drożdże mega bezproblemowe, że wszystkich stestowanych do NEIPA te są zdecydowanie najlepsze, soczek( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz